Starlink problemem astronomów

Elon Musk wkrótce rozpocznie testy Starlink. Kto będzie mógł wziąć udział w testach internetu?

Newsy

Elon Musk jest zdecydowanie jednym z najciekawszych biznesmenów, jacy aktualnie stąpają po Ziemi. Założyciel PayPala i Tesli nie tylko pasjonuje się przyziemnymi sprawami, lecz również aktywnie rozwija firmę SpaceX, która zajmuje się lotami w Kosmos. Od pewnego czasu na ziemskiej orbicie pozostawia ona niewielkie satelity, które w przyszłości zapewnią szybki i tani dostęp do internetu. Okazuje się jednak, że przyszłość zbliża się wielkimi krokami – wygląda na to, że pierwsze testy Starlink wkrótce się rozpoczną.

Zamknięte testy Starlink wkrótce się rozpoczną. Kto będzie mógł wziąć w nich udział?

spacex 42 tysiące starlink

Jak donosi portal Decrypt, już latem tego roku rozpocznie się program zamkniętych testów satelitarnego internetu Starlink. Pomimo tego, że do tej pory na orbicie Ziemi znajduje się jedynie niewielka ilość satelitów (z docelowych 12 tysięcy), to pierwsze próby będą mogły być z powodzeniem przeprowadzone na określonych szerokościach geograficznych. Inne źródła sugerują również, że po zamkniętych testach przyjdzie pora na otwarte, dla większej ilości osób. Wygląda zatem na to, że większość chętnych będzie miało okazję przetestować infrastrukturę Elona Muska!

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz też: Czy nowa funkcja Telefonu Google zapobiegnie niechcianym połączeniom?

Jak na razie nie wiemy, w jaki sposób przeprowadzane będą zapisy do bezpłatnych testów. Jedyną wskazówką jest formularz, który znajduje się na stronie Starlink. Przy jego pomocy możemy zapisać się do newslettera oraz informacji dot. dostępności usługi w naszym regionie. Być może potencjalni chętni o programie powiadomieni zostaną przy pomocy wiadomości e-mail? Na ten moment nie wiadomo – jeśli jednak jesteście zainteresowani, to być może warto zostawić tam swoje dane kontaktowe.

Źródło: Elon Musk / Starlink / Decrypt


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x