ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Telefon Google 500 milionów pobrań

Nowa funkcja Telefonu Google – koniec niechcianych połączeń?

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Nowa funkcja Telefonu Google, czyli aplikacji do wykonywania oraz obierania połączeń, może się niedługo zmienić. I to na lepsze, bo jak zauważyli redaktorzy Android Police, nowa funkcja Verified Calls może wiele ułatwić. Teraz łatwiej będzie można unikać niechcianych połączeń, choć nie wszystko będzie zależało od samego użytkownika. Od niego niestety nie będzie zależało praktycznie nic.

Nowa funkcja Telefonu Google

Nowa funkcja Telefonu Google
Fot. PixaBay

Czym będzie Verified Calls i dlaczego użytkownik niewiele będzie miał tutaj do powiedzenia? Odpowiedź znajdziemy na stronie Google, gdzie pokrótce wyjaśniono mechanizm działania. Ten jest trochę podobny do tego, co mogliśmy już zaobserwować na Pixelach, czyli Call Screen. Tutaj jednak decyzja o identyfikacji dzwoniącego numeru, nie leży po stronie odbiorcy. Tym będzie musiał zająć się sam dzwoniący, a nowa funkcja Telefonu Google przeznaczona jest dla klientów biznesowych. Jeżeli zgłoszą się oni do Google i przekażą swój numer (oraz nasz), to podczas dzwonienia na wyświetlaczu pojawi się informacja, kto dzwoni. Co więcej, może też pojawić się logo firmy i powód, dla którego do nas się dzwoni.

Innymi słowy, widząc przychodzące połączenie, będziemy mogli zobaczyć, od kogo jest oraz dlaczego do nas dzwonią (np. potwierdzenie wizyty u lekarza, dostawa jedzenia czy umówienie na serwis). Na ekranie pojawi się także informacja od Google, że dzwoniący został przez firmę zweryfikowany. Verified Calls ma więc spory potencjał, ale w chwili, kiedy to firmy będą chciały informować o tym, w jakiej sprawie dzwonią. Zapewne żadna firma zajmująca się telemarketingiem nie będzie chciała wprowadzać tego rozwiązania u siebie, bo wtedy nikt nie podniesie słuchawki.

Zobacz też: Gry na Androida z zombiakami – w co grać?

Bezpieczeństwo danych ma być zachowane, a nasz numer nie będzie przechowywany na serwerach Google. Funkcja Verified Calls ma być włączana automatycznie, ale prawdopodobnie będzie można ją wyłączyć, jeżeli ktoś będzie miał taką ochotę. Nie jest jeszcze powiedziane, czy nowa funkcja Telefonu Google pojawi się w Polsce, bo dopiero pojawia się na rynku USA.

Źródło: Google / Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy