Przewód Pro Thunderbolt 3 pojawił się w sklepie Apple. Tym samym stał się chyba jednym z najdroższych kabli, które można tam dostać. Cenę może warunkować dopisek Pro w nazwie, ale poza tym, trudno znaleźć coś, co tłumaczyłoby jego cenę. I choć przyzwyczailiśmy się już do wysokich cen u Apple, to firma po raz kolejny udowadnia, że zawsze może być drożej.

Przewód Pro Thunderbolt 3

Przewód Pro Thunderbolt 3
Fot. Przewód Pro Thunderbolt 3

Wczoraj odbyła się konferencja Apple, która przyniosła wiele nowości, jeżeli chodzi o oprogramowanie. Tymczasem w sklepie producenta pojawiła się nowość, która może przydać się korzystającym z urządzeń z logiem nadgryzionego jabłka. Przewód Pro Thunderbolt 3 ma 2 metry długości i jest w kolorze czarnym i ma zwijać się bez plątania. I wszystko pięknie, ale jego cena zdaje się być odrobinę zbyt wysoka. Trzeba za niego zapłacić bowiem 679 złotych. Dla porównania, w sklepie x-kom można dostać także kabel Thunderbolt 3, ale w kolorze białym i krótszy (0,8 metra), za cenę 199 złotych. Widać więc, że tutaj sporo się dopłaca na inny kolor i wykończenie.

Ten czarny, pleciony przewód o długości 2 m zwija się bez plątania i umożliwia przesyłanie danych z szybkością do 40 Gb/s przez port Thunderbolt 3 lub do 10 Gb/s przez port USB 3.1 drugiej generacji, korzystanie z wyjścia wideo DisplayPort (HBR3) i ładowanie urządzeń mocą nawet 100 W. Przy użyciu tego przewodu połączysz Maca wyposażonego w port Thunderbolt 3 (USB-C) z urządzeniami Thunderbolt 3, takimi jak wyświetlacz Pro Display XDR, stacje dokujące lub dyski twarde.

Zobacz też: Nowe tryby w Honor Magic Watch 2.

Wprawdzie sam przewód Pro Thunderbolt 3 do tanich nie należy, to i tak nie jest to tak mocno przesadzona cena, jak za kółka do Maca Pro. Tam za zestaw czterech kółek trzeba było zapłacić 3499 złotych. Można więc powiedzieć, że taki kabel i w tej cenie, to interes życia. To oczywiście żart i każdy może sobie sprzedawać to, na co ma ochotę. Jeżeli jednak ktoś planuje podobny zakup, warto rozejrzeć się na rynku, bo da się znaleźć tańsze odpowiedniki. No, chyba że komuś zależy na logo producenta. W opisie produktu na stronie Apple znajdziemy też zdanie: Logo Thunderbolt odróżnia go od innych przewodów. Niestety, logo Apple tam nie znajdziemy.

Źródło: Apple

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.