Jak dobrze wiadomo, Google pracuje nad funkcją udostępniania plików dla systemu Android podobną do AirDrop firmy Apple. Funkcja, która teraz nazywa się Nearby Share, a wcześniej była znana jako Nearby Sharing, jest w fazie rozwoju już od jakiegoś czasu. Teraz jednak poznaliśmy na jej temat znacznie więcej szczegółów. Okazuje się, że w przeciwieństwie do AirDrop będzie ona znacznie bardziej wszechstronna i umożliwi szerszą integrację. 

Google Nearby Share kompatybilne z każdym systemem

Google Nearby Share

Nowe informacje ujawniły, że Nearby Share nie będzie się ograniczać do udostępniania między urządzeniami z systemem Android. Zamiast tego dostanie wsparcie także innych systemów operacyjnych z pomocą przeglądarki Chrome. Kilka miesięcy temu, a dokładnie w kwietniu, Chrome commit został odkryty z flagą z opisem, który wskazuje na kompatybilność opcji z Chrome. Założono, że flaga ma aktywować funkcję na innych systemach operacyjnych z przeglądarką Chrome, ponieważ Android ma już ją wbudowaną. Ma ona być dostępna dla Windowsa, Linuxa, MacOS i oczywiście Chrome OS. 

Zobacz też: Polska na czele – w wakacje ProteGO zostanie zintegrowane z systemami europejskimi

Brak ograniczenia tej funkcji wyłącznie do systemu Android jest świetnym posunięciem firmy Google. W znacznym stopniu ułatwi ono użytkownikom dzielenie się plikami między urządzeniami. Będzie to niezwykle pomocne zwłaszcza dla osób, które używają wielu urządzeń z różnymi systemami operacyjnymi. Opieranie swojego ekosystemu na aplikacji przeglądarki, a nie systemach operacyjnych zapewnia znacznie większą elastyczność, niż w przypadku Apple. Dzięki temu możemy korzystać ze sprzętów różnych firm i z różnymi systemami. Także tych tych z logo nadgryzionego jabłuszka, a i tak będą ze sobą zintegrowane. Sam korzystam z Windowsa 10 na komputerze stacjonarnym i UMPC, Chrome OS na Chromebooku, oraz Androida na tablecie i w smartfonie. Jednak dzięki polityce Google zawsze pracuję w tym samym środowisku. Fakt jeszcze głębszej integracji ich ze sobą jest czymś, na co mocno liczę. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.