Dysk Google wraz z rodziną produktywnych aplikacji z zakresu usługi G suite otrzyma uproszczoną wersję udostępniania dokumentów, arkuszy, prezentacji, formularzy oraz pozostałych plików. W najnowszej aktualizacji można spodziewać się również redesingu interfejsu. Aktualizacja Dysku Google może przyczynić się do zwiększenia produktywności działań podejmowanych w zakresie chmury. 

Czym jest Dysk Google?

aktualizacja dysku google
Stary wygląd interfejsu udostępniania
źródło: 9to5google.com

Produkty firmy Google słyną przede wszystkim z łatwości obsługi oraz intuicyjności. Dlatego coraz częściej stają się wyborem małych biznesów. Nie potrzebują one zaawansowanych narzędzi od konkurencyjnych firm, ponieważ z większości funkcji najzwyczajniej nie korzystają. Zaletą Dysku Google jest po prostu płynne działanie oraz zgodność z wielością różnych formatów plików. Do tego dochodzi synchronizacja i możliwość kolaboracji w czasie rzeczywistym. 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz także: Dysk Google – dlaczego warto korzystać?

Google upraszcza udostępnianie plików z Dysku Google, a więc też Arkuszy, Prezentacji i Dokumentów

aktualizacja dysku google
Nowy wygląd interfejsu udostępniania
źródło: 9to5google.com

Można spodziewać się 3 kluczowych zmian: 

  • Osobny interfejs przeznaczony dla zadań – to nowe okno, gdzie można zobaczyć zadania do wykonania przypisane do użytkownika. Aktualizacja Dysku Google w ten sposób umożliwi łatwe zlecenie udostępniania pliku, zmian oraz poprawek. Od tej pory udostępnianie będzie podzielone na osoby i grupy. 
  • Szybki i wygodny przycisk “kopiuj link” – jego funkcjonalność i wygoda polega na łatwym uzyskaniu linku bez zmiany uprawnień do linku. 
  • Łatwy sposób sprawdzania dostępu – aktualizacja Dysku Google sprawi, że interfejs będzie znacznie bardziej przejrzysty. Dzięki temu będzie można dużo łatwiej i szybciej zobaczyć, kto ma dostęp do pliku. To poprawi również wygodę w przydzielaniu uprawnień do pliku.

Nowy wygląd Dysku Google i pobocznych usług

aktualizacja dysku google
źródło: 9to5google.com

W kwestii wizualnej aktualizacja Dysku Google zamieni panel udostępniania na dwa osobne okna. Górna część skupia się na przyznawaniu ról poszczególnym użytkownikom. W tym celu wystarczy wpisać osobę lub jej adres e-mail. Podczas wykonywania czynności udostępniania od razu można zaobserwować, kto ma dostęp do dokumentu oraz jakie uprawnienia. Z kolei dolna zakładka będzie odpowiedzialna za generowanie linków do udostępniania. Wszystkie zmiany będą zachowane w zakresie wyglądu Material Design.

Zobacz także: Google Meet bezpłatnie dla wszystkich, ale jeszcze nie teraz

Prace nad zmianami zostały właśnie rozpoczęte i efektów pracy należy się spodziewać w przeciągu miesiąca, dwóch. Aktualizacja Dysku Google trafi zarówno do klientów G Suite i Drive Enterprise oraz osobistych użytkowników Google.

źródło: 9to5google.com
Kamil Żółkiewicz

Miłośnik nowoczesnych technologii, w których docenia przede wszystkim możliwości zdalnej współpracy. Ceni przede wszystkim technologiczne zastosowanie w zakresie biznesu. Od wielu lat redaktor poszczególnych serwisów internetowych.