ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
MediaTek z procesem 4 nm

Xiaomi z najdroższym układem MediaTeka – kolejny tani flagowiec na horyzoncie

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

W maju MediaTek zaprezentował światu swój nowy flagowy układ Dimensity 1000+ 5G. Jest to ulepszona wersja Dimensity 1000, który nie cieszy się popularnością, ponieważ nie istnieje żaden smarfon korzystający z tego układu. Warto jednak zaznaczyć, że wersja z plusem znalazła już zastosowanie w iQOO Z1, który zadebiutował w tym samym miesiącu. Według najnowszych przecieków niedługo dołączy do niego inne urządzenie, tym razem od Xiaomi.

Xiaomi z Dimensity 1000+

Xiaomi z Dimensity 1000+

Według przecieków może być to smartfon spod marki Xiaomi lub Redmi. Oznacza to, że już na starcie możemy wykreślić z listy podejrzanych Poco i BlackShark, które również są zależne od Xiaomi. Nadchodzący smartfon, o ile nie będzie nastawiony na kwestie fotograficzne, powinien być najtańszym flagowcem producenta. Warto zaznaczyć, że pojawiły się także plotki o tym, że Xiaomi pracuje nad tanim smartfonem z ekranem o odświeżaniu 144 Hz. Nie wiadomo jednak, czy te dwie sprawy w jakikolwiek się łączą. O ile o samym smartfonie nie wiemy niczego, tak możemy przyjrzeć się dokładniej samej jednostce przez niego wykorzystywanej.

Zobacz też: Sabrina od Google będzie też dla graczy – nowe szczegóły przystawki z Android TV

Dimensity 1000+ jest wyposażony w cztery wydajne rdzenie CortexA-A77 pracujące z częstotliwością do 2,6 GHz. Ich uzupełnieniem są cztery energooszczędne rdzenie Cortex-A55 pracujące z częstotliwością do 2 GHz. Za przetwarzanie obrazu odpowiada procesor graficzny Mali-G77 MC9. Obsługuje on rozdzielczość ekranu Full HD+ z częstotliwością odświeżania do 144 Hz. Został on wyposażony w nowy silnik jakości obrazu MiraVision. Poza Dimensity 820 jest to jedyny układ, który zapewnia obsługę dwóch kart SIM 5G w trybie czuwania. Został on wykonany w procesie litograficznym 7 nm. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy