Blisko dwa tygodnie temu Sieć obiegła informację, że Google szykuje swoją przystawkę Android TV, która nazywa się Sabrina. Amerykanie chcą pokazać, jak ma wyglądać sprzęt na tej platformie, którą równie dobrze może czekać zmiana nazwy. Niemniej na dłuższą metę nie ma to większego znaczenia. Za to możliwości Sabriny już jak najbardziej. Otóż specjaliści z XDA Developers dostali się do wczesnej wersji oprogramowania sprzętu, a co za tym idzie, poznaliśmy kilka szczegółów technicznych.

Sabrina ujawnia kolejne detale – Android TV dla graczy, czyli Google Stadia musi być na pokładzie

Stadia Pro za darmo
Fot. Stadia Pro

Przede wszystkim Sabrina nie będzie brylowała pod względem specyfikacji technicznej. Google wykorzysta sprawdzoną platformę Amlogic S905X2, którą zestawi z 2 GB RAM. To bardzo popularne połączenie w inteligentnych telewizorach, które obsługuje 4K w 60 kl./s., HDR, Dolby Vision i szereg innych, popularnych standardów. Do tego nie zabraknie wsparcia dla HDMI 2.1 w połączeniu z trybem niskiego opóźnienia, co będzie szczególnie istotne dla graczy. W końcu Sabrina musi wspierać usługę Google Stadia – w przeciwnym wypadku byłoby to nieporozumienie. Na deser w kodzie znaleziono wzmiankę o przyciskach na pilocie, które użytkownik będzie mógł dostosować do swoich potrzeb – YouTube, Netflix i inne.

Zobacz też: Photoshop Camera na Androida i iOS – za darmo i prawie dla wszystkich.

Oczywiście w przypadku Android TV specyfikacja techniczna nie ma większego znaczenia, gdy oprogramowanie jest dobrze przygotowane. W przypadku Google nie powinniśmy się obawiać, że Sabrina będzie miała z tym problemy. Jednak wciąż nie wiemy, kiedy Amerykanie zdecydują się na prezentację swojej przystawki. Dlatego pozostańmy… po prostu cierpliwi, bo w sumie nie zapowiada się, że trafi ona oficjalnie do Polski.

Źródło: GSM Arena, XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.