google przystawka android tv sabrina

Sabrina od Google będzie też dla graczy – nowe szczegóły przystawki z Android TV

Newsy

Blisko dwa tygodnie temu Sieć obiegła informację, że Google szykuje swoją przystawkę Android TV, która nazywa się Sabrina. Amerykanie chcą pokazać, jak ma wyglądać sprzęt na tej platformie, którą równie dobrze może czekać zmiana nazwy. Niemniej na dłuższą metę nie ma to większego znaczenia. Za to możliwości Sabriny już jak najbardziej. Otóż specjaliści z XDA Developers dostali się do wczesnej wersji oprogramowania sprzętu, a co za tym idzie, poznaliśmy kilka szczegółów technicznych.

Sabrina ujawnia kolejne detale – Android TV dla graczy, czyli Google Stadia musi być na pokładzie

Stadia Pro za darmo
Fot. Stadia Pro

Przede wszystkim Sabrina nie będzie brylowała pod względem specyfikacji technicznej. Google wykorzysta sprawdzoną platformę Amlogic S905X2, którą zestawi z 2 GB RAM. To bardzo popularne połączenie w inteligentnych telewizorach, które obsługuje 4K w 60 kl./s., HDR, Dolby Vision i szereg innych, popularnych standardów. Do tego nie zabraknie wsparcia dla HDMI 2.1 w połączeniu z trybem niskiego opóźnienia, co będzie szczególnie istotne dla graczy. W końcu Sabrina musi wspierać usługę Google Stadia – w przeciwnym wypadku byłoby to nieporozumienie. Na deser w kodzie znaleziono wzmiankę o przyciskach na pilocie, które użytkownik będzie mógł dostosować do swoich potrzeb – YouTube, Netflix i inne.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zobacz też: Photoshop Camera na Androida i iOS – za darmo i prawie dla wszystkich.

Oczywiście w przypadku Android TV specyfikacja techniczna nie ma większego znaczenia, gdy oprogramowanie jest dobrze przygotowane. W przypadku Google nie powinniśmy się obawiać, że Sabrina będzie miała z tym problemy. Jednak wciąż nie wiemy, kiedy Amerykanie zdecydują się na prezentację swojej przystawki. Dlatego pozostańmy… po prostu cierpliwi, bo w sumie nie zapowiada się, że trafi ona oficjalnie do Polski.

Źródło: GSM Arena, XDA Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x