iQOO Z1 5G z MediaTek Dimensity 1000 Plus

iQOO zaprezentuje pierwszy smartfon z flagowym MediaTekiem

Newsy

Kiedy pisałem o MediaTeku Dimensity 1000 Plus, stwierdziłem, że jego premiera nie ma sensu, skoro wersja podstawowa nie znalazła zastosowania. Okazuje się jednak, że powinienem uderzyć się w pierś i przyznać do pomyłki, co właśnie robię. Otóż okazało się, że nowy układ Tajwańczyków trafi do smartfona iQOO, a dokładniej do modelu Z1 5G, który zostanie zaprezentowany już niedługo, bo 19 maja. Oczywiście jednak jaskółka wiosny nie czyni, jednak ta decyzja producenta może spowodować istną lawinę… no dobrze, lawinę nowych urządzeń z tym procesorem.

iQOO Z1 5G z MediaTek Dimensity 1000 Plus

iQOO Z1 5G z MediaTek Dimensity 1000 Plus

Co ważniejsze, nie są to informacje pochodzące z przecieków. iQOO pochwaliło się już o jakim układzie mowa. Dodatkowo producent pochwalił się wynikiem testów, z którego wynika, że smartfon zdołał zdobyć ponad 530 tysięcy punktów w AnTuTu. Oczywiście po ostatniej aferze z podkręcaniem procesorów w testach przez MediaTeka podchodziłbym do tak dobrego wyniku z pewną rezerwą. Oczywiście nie twierdzę, że jest to oszustwo, jednak producent procesorów wyraźnie stwierdził, że w takim działaniu nie ma niczego złego. Pamiętajmy też, że ten wynik jest niższy, niż w Snapdragonie 865. Nie zmienia to jednak faktu, że to potężna jednostka, która może sporo namieszać na rynku.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz też: Zasięg 5G w Polsce – gdzie dociera usługa i na czym ją uruchomimy?

Sam iQOO Z1 5G zapowiada się na naprawdę porządny kawałek sprzętu. Będzie on oferował odświeżanie ekranu z częstotliwością do 144 Hz. Oczywiście w celu oszczędzania baterii będzie można się przełączyć także na tryby 60/90/120 Hz. Dodatkowo ma oferować 6 GB pamięci operacyjnej i 128 GB pamięci wbudowanej. Jest to jednak jedynie jeden z kilku wariantów urządzenia. Niestety, nie znamy pojemności jego baterii. Tą jednak naładujemy niezwykle szybko. Wszystko dzięki obsłudze ładowarek o mocy do 44 W. Więcej szczegółów na temat urządzenia poznamy w dniu jego premiery. Jeśli jednak będzie zauważalnie tańsze od urządzeń ze Snapdragonem 865 to możliwe, że Dimensity 1000 Plus stanie się podstawą nowej kategorii tanich flagowców. Warto tu dodać, że wedle przecieków ma on kosztować 2698 juanów, czyli około 1600 PLN.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x