ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Opcje Androida

Google planuje usunąć słowo „Android” z nazwy kolejnej usługi

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Jak zapewne większość osób wie już od wielu lat – Android i wszystkie usługi z nim powiązane należą do firmy Google. Wygląda jednak na to, że gigantowi to nie wystarcza i wciąż chce jasno podkreślić, że dany produkt został stworzony przez firmę z Mountain View. Z tego powodu od wielu lat widzimy, że słowo „Android” znika z nazw kolejnych usług – przykładami mogą być np. zegarki z systemem Wear OS (wcześniej Android Wear) czy lubiany sklep Google Play (wcześniej Android Market). Z jakiego produktu zniknie zatem już wkrótce słynny zielony robocik?

System Android TV już wkrótce może nazywać się… Google TV

Serwis 9to5google donosi, że system Android TV już wkrótce może czekać rebranding. Zdaniem redaktora portalu, który swoją teorię bazuje na pewnym informatorze, oprogramowanie od giganta z Mountain View dla telewizorów już wkrótce może nazywać się Google TV. Miałoby to sens, zważywszy na fakt, o którym wspomnieliśmy już wcześniej.

Zobacz też: Facebook po raz kolejny rozprawia się z teoriami spiskowymi.

Teraz możemy zatem zorganizować małą zabawę – obstawiamy, która kolejna usługa zmieni swoją nazwę. Ja proponuję kolejny rebranding Google TV, tym razem na Google Play TV. Później na YouTube TV. I tak dalej…

Źródło: 9to5google

Sprawdź najnowsze wpisy