Ostatnio Xiaomi koncentruje się na wprowadzaniu nowych produktów poprzez crowdfunding, zwłaszcza gdy nie jest to produkt elektroniki użytkowej. Kontynuując to samo, firma ogłosiła dzisiaj nowy produkt dla inteligentnego domu o nazwie Mi Smart Curtain. Chodzi tu rzecz jasna o inteligentne zasłony, a raczej prowadnicę dla nich. Ma ona sprawić, że będą się one zasłaniały i odsłaniały we współpracy z resztą urządzeń inteligentnego domu od Xiaomi.

Inteligentne zasłony Xiaomi

Inteligentne zasłony Xiaomi

Zbiórka Mi Smart Curtain wystartowała właśnie dziś, czyli 10 czerwca. Oznacza to, że produkt początkowo będzie dostępny głównie w Chinach. Jednak z powodu chęci ekspansji na pozostałe rynki bardzo prawdopodobne, że za kilka miesięcy trafi również do innych krajów. Jeśli chodzi o ich cenę, to ma ona wynosić 799 juanów, czyli około 450 PLN. Nie wydaje się to ceną zaporową jak na urządzenie inteligentnego domu. Podczas zbiórki można nabyć to urządzenie o 99 juanów taniej, co przekłada się na cenę niższą o około 55 PLN.

Zobacz też: Nowa metoda hodowania grafenu – nadchodzi rewolucja?

Mi Smart Curtain oferuje trzy metrowe szyny ze stopu magnezowo-aluminiowego. Są one wyposażone we wbudowany silnik do otwierania i zamykania zasłon oraz pilot do zarządzania funkcjami. Miłym dodatkiem w jego przypadku jest wbudowany magnes. Możemy go więc dołączyć do zasłon i stosować jako zwykły panel kontrolny, jeśli nie mamy ochoty na kolejny pilot walający się po naszych czterech kątach. Warto również zwrócić uwagę na pewien element, który niestety, będzie dostępny wyłącznie na rynku chińskim. Otóż firma ma oferować w tej cenie także usługę instalacji urządzenia w domu. Podczas gdy użytkownicy mogą ręcznie wybierać między otwieraniem i zamykaniem zasłon, może się to również odbywać automatycznie w oparciu o światło słoneczne. Pełny potencjał zyskuje się jednak przy integracji inteligentnych zasłon z asystentem XiaoAI. Dzięki niemu możliwe będzie sterowanie głosem, smartfonem i wybieranie odsłonięcia okien o konkretnej godzinie. Tak, abyśmy się mogli obudzić przy świetle słonecznym wtedy, kiedy chcemy.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.