samsung-logo-3d-496x259

Flagowy model Samsunga – Galaxy S II wciąż pozostaje jednym z najbardziej wydajnych urządzeń na rynku i przoduje w wielu benchmarków. Głównie zawdzięcza to swojemu wzorowemu procesorowi, który posiada dwa rdzenie o taktowaniu 1.2 GHz. Ostatnio zaprezentowany został następca tego układu oznaczony nazwą Exynos 4212. Czym może nas zachęcić?

Również został wyposażony w dwa rdzenie ARM Cortex A9, lecz ich taktowanie podwyższono do 1.5 GHz. Został on wyprodukowany w nowszym procesie technologicznym 32 nm zapewniającym zużycie baterii niższe o 30%, przy czym jego wydajność wzrośnie o 25%.

Mocną stroną Exynos 4212 jest ulepszony układ graficzny zapewniający nawet o 50% większą moc obliczeniową. Poradzi on sobie z najbardziej zaawansowanymi grami 3D, obsłuży też płynne nagrywanie wideo o rozdzielczości FullHD 1080p i zapewnia wsparcie dla HDMI v1.4.

Dzięki nowemu procesorowi stanie się możliwe użycie aparatu o rozdzielczości 16 MPx, a obsługiwana pamięć wewnętrzna wzrośnie do aż 64 GB.

Sugeruje się, że Exynos 4212 ma znaleźć się pod maską nadchodzącego Nexus Prime, jednak pozostaje to wątpliwe, gdy skonfrontuje się to z pogłoskami o bliskiej współpracy Google z Texas Instruments. Układ ten ma być oficjalnie dostępny już w czwartym kwartale bieżącego roku.

źródło: pocketnow.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.