ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei P30 Pro

Huawei P30 i Huawei P30 Pro otrzymują aktualizację do EMUI 10.1

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Rodzina Huawei P40 zadebiutowała z EMUI 10.1 na pokładzie, czyli nieco usprawnioną wersją EMUI 10. Dotychczas Huawei P30 i Huawei P30 Pro – przedstawiciele serii P30, funkcjonowali pod kontrolą EMUI 10. Teraz jednak producent ogłosił, że rozpoczął rozprowadzanie globalnej aktualizacji do EMUI 10.1, co oznacza, że załapali się na nią już także pierwsi polscy użytkownicy wymienionych modeli. Poszło w miarę szybko.

Huawei P30 i Huawei P30 Pro już z aktualizacją do najnowszego EMUI 10.1

EMUI 10.1 huawei p30 pro

Aktualizacja wprowadzająca EMUI 10.1 dla Huaweia P30 i Huaweia P30 Pro waży niesamowicie dużo, bo ponad 4,5 GB. Uaktualnienie oznaczone numerem 10.1.0.123 jest rozprowadzane globalnie, choć oczywiście falami, co oznacza, że nie wszyscy dostaną je w tym samym czasie.

Zobacz także: [Promocje dnia] Smartfon Motorola Moto G7 Plus, zestaw PlayStation VR + PlayStation Camera + gry, laptop MacBook Air 2020 i więcej super okazji!

Jeśli chodzi o wprowadzane nowości, to jest ich stosunkowo dużo. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim ulepszone style zegara ekranu Always-on-Display, nowe animacje widoczne przy odblokowywaniu smartfona czytnikiem linii papilarnych, a także poprawki wydajności i bezpieczeństwa. Warto wspomnieć, że w uaktualnieniu Huawei zawarł również majowe poprawki zabezpieczeń. Jeśli nie możecie się już doczekać opisywanej aktualizacji, to nie zaszkodzi spróbować wywołać ją ręcznie w ustawieniach smartfonach. Niewykluczone, ze akurat się pojawi i będzie można ją zainstalować.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy