Netflix to świetny serwis streamingowy z filmami i serialami, który cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Gigant ma swoje aplikacje na wszystkie najważniejsze platformy, w których skład wchodzą także te na Androida i iOS. Dziś zespół XDA-Developers dotarł do bardzo ciekawego odkrycia w kodzie najnowszej wersji apki na smartfony z Zielonym Robocikiem. Wygląda na to, że już wkrótce użytkownicy mobilnego Netflixa będą mogli się cieszyć kolejną, wspaniałą funkcją.

Aplikacja Netflixa z możliwością oglądania nie do końca pobranych treści

Netflix

Aplikacja Netflixa na Androida i iOS nieprzerwanie od 2016 roku wspiera pobieranie materiałów, by móc je później odtwarzać bez dostępu do internetu. Obecnie, aby obejrzeć dany film czy odcinek serialu offline, trzeba pobrać konkretną produkcję w całości. Pewne fragmenty w kodzie aplikacji Netflix na Androida oznaczonej numerem 7.5.80 wskazują jednak, że już wkrótce będzie można odtwarzać także tytuły, które nie zostały do końca ściągnięte. Mówiąc prościej – jeśli odcinek waży 1 GB, a my pobierzemy tylko 500 MB, to i tak będziemy mogli go obejrzeć, choć oczywiście tylko do połowy.

Zobacz także: Krytykujesz Komunistyczną Partię Chin? YouTube usunie twój komentarz

Nie da się ukryć, że taka nowość z pewnością przydałaby się wielu użytkownikom. Możliwość odtwarzania nie do końca pobranych materiałów docenią szczególnie osoby z kiepskim internetem i prowadzące bardzo szybki tryb życia. Warto wspomnieć, że w lutym jeden z użytkowników Twittera zasugerował Netflixowi wprowadzenie właśnie tej funkcji, a platforma odpowiedziała, że weźmie ją pod uwagę. Kod w najnowszej wersji aplikacji wskazuje, że gigant dotrzymał słowa, choć na chwilę obecną nie mamy stuprocentowej pewności, że opisywana nowość rzeczywiście wejdzie w życie, bo rzecz jasna jeszcze jest ona nieaktywna.

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.