Huawei Assistant już niedługo pojawi się na kolejnych smartfonach, co z pewnością ucieszy ich posiadaczy. Niekoniecznie dlatego, że czekali na obecność asystenta, ale dlatego, że dostaną aktualizację systemową. Lista smartfonów nie jest może długa, ale to zawsze ruch w dobrą stronę ze strony Huawei. Które z urządzeń dostaną aktualizację jako pierwsze?

Huawei Assistant zmierza na nowe smartfony

Huawei Assistant
Fot. Huawei Assistant

Aktualizacja smartfonów Huawei do Android 10 (wraz z EMUI 10.0) właśnie rozpoczęła się dla modelu Huawei P30 Lite (256 GB). Wraz z aktualizacją, na pokładzie sprzętu pojawi się także Huawei Assistant. To oczywiście nie ostatni model, który doczeka się aktualizacji, ale reszta użytkowników będzie musiała poczekać do czerwca. Wtedy to mają zostać wypuszczone pliki na następujące urządzenia:

  • Huawei Mate 10 Pro
  • Mate 10 Pro Porsche Design
  • Huawei P20 / P20 Pro
  • Mate RS Porsche Design

Zobacz też: Gadu-Gadu sprzedaje numery

Co z resztą użytkowników, którzy chcieliby korzystać z obsługi asystenta od Huawei, a ich smartfon nie znalazł się jeszcze na liście aktualizacji? Mogą samodzielnie ściągnąć go na swojego smartfona (dla sprzętów z EMUI 9 lub wyższym), bo Huawei udostępnił taką możliwość na specjalnej stronie. Co więcej, jeżeli ktoś zdecyduje się na to, by opisać swoje wrażenia z korzystania z funkcji, może wygrać nowego flagowca od producenta. Firma przygotowała bowiem konkurs, gdzie nagrodą jest Huawei P40.

Huawei Assistant to funkcja, która pozwala na lepszą organizację pracy oraz łatwiejsze poruszanie się po systemie. Pozwala m.in. na to, by mieć natychmiastowy dostęp do najczęściej wykorzystywanych przez użytkownika aplikacji (Instant Access) czy do najnowszych wiadomości (Huawei NewsFeed).

Źródło: Huawei Informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.