Huawei z procesorami MediaTeka

Redmi 10X przetestowany w AnTuTu – Dimensity 820 znacznie wydajniejszy od Snapdragona 765G

Newsy

Redmi 10X, czyli ciekawie zapowiadający się smartfon ze średniej półki, zbliża się wielkimi krokami. Jego premiera odbędzie się 26 maja, a tymczasem musimy się zadowolić zrzutami ekranu z benchmarka AnTuTu, w którym to został przetestowany. Jak wiadomo, sercem Redmi 10X będzie niedawno zaprezentowany procesor Dimensity 820. Jak wskazuje test, najnowszy układ MediaTeka jest znacznie wydajniejszy od Snapdragona 765G.

Redmi 10X w AnTuTu – Dimensity 820 kontra Snapdragon 765G

Xiaomi Redmi 10X

Nadchodzący Redmi 10X został przetestowany w benchmarku AnTuTu. Wyniki testu opublikowano w internecie i wynika z nich, że MediaTek Dimensity 820 przewyższa Snapdragona 765G pod każdym względem. Ten pierwszy osiągnął ogólny wynik wynoszący 406664 punktów, a drugi – jedynie 321167 punktów, co bez dwóch zdań jest kolosalną różnicą.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zobacz także: VOD Canal+ – nowa usługa wystartowała w Polsce. Ile kosztuje i co oferuje?

Dimensity 820 to układ stworzony w 7-nanometrowym procesie technologicznym, który składa się z ośmiu rdzeni: czterech Cortexów-A76 i czterech Cortexów-A55. Snapdragon 765G z kolei został wykonany w tym samym procesie technologicznym i również składa się z ośmiu rdzeni, choć w nieco innej konfiguracji składającej się z jednego rdzenia Kryo 475 Prime, jednego Kryo 475 Gold i aż sześciu jednostek Kryo 475 Silver. Pod koniec należy wspomnieć, że mimo wszystko na chwilę obecną lepiej nie brać powyższych wyników za pewnik, bo MediaTekowi zdarzyło się już oszukiwać w testach. Dopiero po premierze Redmi 10X będzie można stwierdzić ze stuprocentową pewnością, czy Dimensity 820 rzeczywiście jest lepszy od Snapdragona 765G.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x