VOD Canal+

VOD Canal+ – nowa usługa wystartowała w Polsce. Ile kosztuje i co oferuje?

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Artykuły

VOD Canal+ właśnie wystartowało w naszym kraju. Nie jest to jednak debiut światowy, bo wcześniej ze streamingu korzystali mieszkańcy Francji. Teraz także w Polsce można korzystać z treści, które wcześniej były dostępne jedynie dla abonentów płatnej telewizji. Teoretycznie powinniśmy się cieszyć, że na rynku pojawił się nowy gracz, ale czy faktycznie mamy powody do zadowolenia? Patrząc na ofertę, można stwierdzić, że niekoniecznie.

VOD Canal+

VOD Canal+
Fot. VOD Canal+

VOD Canal+ pojawił się pod swoją nazwą, czyli po prostu Canal Plus. Firma nie siliła się na wymyślanie czegoś nowego, więc widocznie postanowiono umocnić świadomość marki. Jednak nie nazwa jest tutaj najważniejsza, a to, co znajdziemy w ofercie VOD oraz ile za dostęp do niej zapłacimy. Dla klientów dostępne będą cztery pakiety, a jeżeli ktoś zdecyduje się na wykupienie każdego z nich, będzie musiał zapłacić 135 złotych miesięcznie. Poniżej znajdziecie poszczególne ceny dla konkretnych pakietów. Warto tutaj jeszcze dodać, że przez 31 dni można testować usługę za darmo.

  • Film — 50 złotych
  • Sport — 50 złotych
  • Fun&Info — 25 złotych
  • Kids — 10 złotych

Pakiety w VOD od Canal+

Patrząc na powyższe ceny, można dojść do wniosku, że nie jest tanio. W końcu za dostęp do serwisu zapłaci się najwięcej, jeżeli porówna się ofertę Netflixa, HBO Go czy Amazon Prime Video. Jeżeli chodzi o samą ofertę, to ta została podzielona tak, by każdy znalazł coś dla siebie. W pakiecie Film otrzymuje się dostęp do treści, które wyprodukował Canal+. Dodatkowo dostaje się dostęp do 14 kanałów telewizyjnych, które oferują podgląd na żywo. Wśród nich znajdziemy HBO (HD, 2 oraz 3), kanały FILBOX (Extra, Family, Action, Arthouse, Premium), AleKino+ oraz pakiet Canal+ (Premium, Film, Dokument, Family, Seriale).

VOD Canal+
Fot. VOD Canal+

Zobacz też: Inteligentny przewód słuchawkowy od Google

Pakiet Sport, który kosztuje tyle samo, co Film, skierowany jest już do miłośników sportu. Znajdziemy tam dostęp do 12 kanałów (m.in. Eleven Sports czy cały zestaw Canal+ Sport), czyli wszystko, czego można oczekiwać od prawdziwie sportowego pakietu. Kolejny to Fun&Info, czyli dostęp do programów informacyjnych oraz rozrywkowych. Tam znajduje się łącznie 40 kanałów, a wśród nich National Geographic, Fox, Comedy Central czy TBN 24 i CNBC. Ostatnim z pakietów jest ten skierowany do najmłodszego odbiorcy. Kanały Disney’a czy Cartoon Network z pewnością spodobają się dzieciom. Oczywiście pakiety można ze sobą mieszać i nikt nie zmusza do wykupienia wszystkich, ale żeby mieć pełen dostęp, trzeba trochę zapłacić. Wszystkich kanałów jest łącznie 76. Płatności dokonuje się poprzez podpięcie karty debetowej lub kredytowej.

Gdzie skorzystamy z oferty?

Korzystając z VOD Canal+ można założyć 10 profili użytkownika, ale jednocześnie z jednego konta, będzie można oglądać treści tylko na 2 urządzeniach. Dostęp do platformy uzyskamy z komputera (przeglądarki Chrome, Firefox oraz Safari), ale także i z poziomu aplikacji mobilnej (Android oraz iOS). Materiały można strumieniować na telewizory z wykorzystaniem Chrome Cast oraz AirPlay. Pojawiły się także aplikacje na Android TV oraz Apple TV, ale nie ma jeszcze wsparcia dla SmartTV. To jednak ma się pojawić, choć nie wiadomo kiedy to nastąpi. Podobnie sytuacja wygląda z konsolami, bo na nich obecnie nie ma aplikacji, które pozwalają korzystać z VOD.

VOD Canal+
Fot. VOD Canal+

Ciekawe funkcje na platformie

Oprócz dostępu do kanałów live oraz katalogu produkcji Canal+ przygotował także ciekawe funkcje na swojej platformie. Jedną z nich jest możliwość oglądania do 4 kanałów (sportowe lub informacyjne) jednocześnie. Do tego można sprawdzić, co „leciało” na kanałach w ciągu ostatnich 8 godzin lub za pomocą jednego przycisku zacząć odtwarzanie od samego początku. Jeżeli chodzi o jakość materiałów, to tutaj jest tylko rozdzielczość Full HD. I jak, wypróbujecie?

Źródło: Canal+

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy