ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Przesyłanie zdjęć z Facebooka do Google Photos

Przesyłanie zdjęć z Facebooka do Google Photos – oto jak to zrobić

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Przesyłanie zdjęć z Facebooka do Google Photos zostało zapowiedziane pod koniec zeszłego roku. Do tej pory funkcjonalność nie była dostępna w Polsce, ale obecnie jest to już możliwe. Co więcej, nie wymaga to instalacji żadnych dodatkowych wtyczek czy programów. Samo przesyłanie zdjęć i proces jest banalnie łatwy i da się go zrobić z poziomu smartfona. Jak tego dokonać?

Przesyłanie zdjęć z Facebook do Google Photo

Transfer danych pomiędzy usługami to wspólny projekt m.in. Facebooka oraz Google. Uczestniczą w nim jednak także Microsoft czy Twitter. Pierwsze testy tego, jak przesyłać dane bezpośrednio z Facebooka do Google, odbywały się w Irlandii. Widać tam wszystko poszło dobrze, bo teraz także i my możemy zgrać swoje zdjęcia czy filmy wideo z portalu i wysłać je bezpośrednio do Google Photos. Nie jest to skomplikowane zadanie, ale może być tak, że zajmie sporo czasu. Wszystko zależy od tego, jak dużo mamy materiałów do przesłania.

Przesyłanie zdjęć z Facebooka do Google Photos
Fot. Przesyłanie zdjęć z Facebooka do Google Photos krok po kroku

Przesyłanie zdjęć z Facebooka do Google Photos najwygodniej zrobić z poziomu smartfona. Pierwsze co trzeba zrobić, to wejść do Menu aplikacji, a następnie zjechać niżej, aż do „Ustawienia i prywatność”. Po rozwinięciu tego menu klikamy „Ustawienia”. Następnie należy zjechać do sekcji „Twoje informacje Na Facebooku”. Tam na samym dole jest opcja „Prześlij kopie zdjęć lub filmów”. Po jej wybraniu zostaniemy poproszeni w podanie naszego hasła do serwisu. Jeżeli go nie pamiętamy, znajdziemy tam opcję przypomnienia hasła. Kiedy przejdziemy już ten etap, pojawi się opcja, gdzie wybieramy miejsce przeniesienia danych. Tam jedyne, co możemy zrobić, to wybrać Google Photos. Decydujemy też, czy przenosimy zdjęcia, czy filmy. W kolejnym ruchu trzeba będzie dać aplikacji Facebook uprawnienia do przeniesienia plików i to wszystko.

Zobacz też: Facebook kupił GIPHY

Narzędzie działa sprawnie, choć przy dużej ilości plików, przesyłanie zdjęć z Facebooka do Google Photos chwilę zajmuje. Niestety, ale jeżeli chcemy przenieś filmy, cały proces trzeba powtórzyć.

Źródło: Facebook

Sprawdź najnowsze wpisy