Pandemia koronawirusa trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miała zostać opanowana. Groźna choroba dała o sobie znać już wielu firmom, w tym producentom smartfonów. Teraz zespół analityków ze Strategy Analytics opublikował zestawienie najlepiej sprzedających się smartfonów pierwszego kwartału 2020 roku. Jest ciekawe, choć mogło być zdecydowanie lepsze, gdyby nie koronawirus, który zdecydowanie zmniejszył popyt na tego typu urządzenia.

Najlepiej sprzedające się smartfony – pierwszy kwartał 2020

Samsung Galaxy S20+

Ku zaskoczeniu wielu osób, na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się smartfonów pierwszego kwartału załapał się średniopółkowy Samsung Galaxy A51, którego premiera odbyła się w grudniu zeszłego roku. Urządzenie zaskarbiło sobie 2,3% rynku i według Strategy Analytics, znalazło około 6 milionów nabywców. Druga pozycja należy do Xiaomi Redmi Note 8 z udziałem w rynku na poziomie 1,9%. Trzecie miejsce ponownie objął Samsung, choć tym razem z wysokowydajnym Galaxy S20+. W pierwszym kwartale 2020 roku flagowiec miał 1,7% udziału w rynku.

Zobacz także: [Promocje dnia] Huawei Watch GT 2e, Huawei MateBook 13 + tablet, JBL GO 2 i więcej w świetnych cenach!

Nie da się ukryć, że opisywane zestawienie nie jest zbyt zróżnicowane, bo kolejne, czwarte miejsce zajęły dwa smartfony z wynikiem 1,6% udziału w rynku: Galaxy A10s i Redmi Note 8. Ostatnią, szóstą pozycję na liście Strategy Analytics, zagrzał Galaxy A20s, który może się pochwalić 1,4-procentowym udziałem w światowym rynku. Co tu dużo mówić – Samsung i Xiaomi całkowicie zdominowali pierwszy kwartał bieżącego roku.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.