samsung exynos 7 octa 20 nm 64-bit

 

W chwili, gdy wszyscy mają oczy skierowane w stronę nowego mobilnego systemu Google w postaci Androida 5.0 Lollipop, inne firmy oprócz planowania aktualizacji, przedstawiają swoje nowe propozycje i to nie tylko w kwestii całych mobilnych urządzeń. Samsung postanowił urozmaicić swoją serię układów scalonych.

 

Exynos, bo o tej rodzinie mowa, doczekał się nowego członka rodu należącego do serii oznaczonej cyfrą „7”.  Po premierze jednostki oznaczonej jako 5433, którą można znaleźć w kilku wariantach nowego Galaxy Note’a 4 oraz Galaxy Alpha nie spodziewaliśmy się tak błyskawicznej degradacji tego układu. Otóż nowe serce mobilnych urządzeń to w głównej mierze następujące parametry: 64-bitowa architektura oraz 20 nm proces technologiczny. Do tego dodajmy 8 rdzeni tradycyjnie podzielonych na: 4x Cortex-A57 i 4x Cortex-A53. Za obraz odpowiedzialny jest układ Mali-T760, co – według zapowiedzi – oznacza zwiększenie wydajności graficznej o 74%. Wygląda interesująco? Niestety, ale nowy Exynos z pewnością trafi dopiero do kolejnego flagowego produktu Samsunga, który możemy ujrzeć dopiero za kilka miesięcy. Jednak pojawiają się pogłoski mówiące, że pojawi się ulepszona wersja Galaxy Note’a 4 właśnie z tym sercem. Jednak co z Exynosami „6”? Nie wiadomo, ale z pewnością zmiany w dzisiejszym, premierowym układzie są na tyle znaczące, że prawdopodobnie ta cyfra została zarezerwowana dla słabszych jednostek, które dopiero zostaną przedstawione później.

 

A teraz na poważnie – tak, nowy Exynos 7 to tak naprawdę jednostka znana właśnie z Galaxy Alpha i Note’a 4 oznaczona jako 5433. Co Samsung chciał uzyskać zmianą samej nazwy? To pytanie do Was.

 

źródło: TheDroidGuy

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.