ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Redmi 9 specyfikacja

Seria Redmi Note 8 bije kolejne rekordy

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Wiceprezes Xiaomi i prezes Xiaomi China Lu Weibing ogłosił, że smartfony z serii Redmi Note 8 osiągnęły rekordową sprzedaż, przewyższającą 30 milionów egzemplarzy. Ujawnił on również, że ta seria smartfonów zdołała sprzedać milion sztuk w pierwszym miesiącu od premiery sklepowej. Sprzedaż tych urządzeń tylko przyśpieszała. W okresie około dwóch miesięcy od premiery firma sprzedała pięć milionów sztuk smartfonów z tej rodziny. Warto tu zaznaczyć, że początkowo w jej skład wchodziły jedynie Redmi Note 8 i Redmi Note 8 Pro. Model Note 8T zadebiutował znacznie później.

Redmi Note 8 – 30 milionów sztuk

Redmi Note 8 30 milionów

Również w kolejnym miesiącu nastąpił dalszy wzrost sprzedaży. W ciągu trzech miesięcy od rozpoczęcia działalności spółka sprzedała 10 mln sztuk. Xiaomi osiągnęła ten wynik dwa miesiące wcześniej, w porównaniu z czasem, jaki zajęło to serii Redmi Note 7. W ciągu około pięciu miesięcy od wprowadzenia do sprzedaży, smartfony z serii Redmi Note 8 odnotowały sprzedaż na poziomie 20 milionów sztuk. Teraz natomiast runęła kolejna bariera w wysokości 30 milionów sprzedanych egzemplarzy. I stało się to pomimo szalejącej pandemii Covid-19. 

Zobacz też: Wyciekły dane klientów MediaMarkt – wciąż można je znaleźć w Sieci

Oznacza to, że wydzielenie Redmi jako osobnej marki od Xiaomi było strzałem w dziesiątkę. Już Redmi Note 7 uchodziło za niezwykle ciepło przyjętą serię. Natomiast Note 8 zostawia poprzednika daleko w tyle. Ciekawe czy obecna na rynku rodzina Note 9 jeszcze wyżej podniesie poprzeczkę? Tego dowiemy się już za kilka miesięcy. Biorąc jednak pod uwagę spore spadki na rynku, może to być olbrzymie wyzwanie dla serii. Zwłaszcza że wraz ze znaczną poprawą parametrów sprzętu idzie także wyższa cena urządzeń. Nie byłbym więc zdziwiony, gdyby Redmi Note 9 nie podołał poprzednikowi. Z drugiej strony po premierze Note 8 także nie wierzyłem, że będzie w stanie pokonać genialne wyniki Note 7. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy