Pierwsze plotki o Snapdragonie 875 pojawiły się jeszcze na początku tego roku. Już wtedy dowiedzieliśmy się, że nowy flagowiec Qualcomma będzie produkowany przez TSMC w procesie litograficznym 5 nm. Teraz jednak do sieci trafiła niemal pełna specyfikacja nadchodzącego układu. Warto jednak pamiętać, że wciąż są to przecieki. Możliwe więc, że produkt końcowy będzie się znacznie różnił. Mimo to ów przeciek jest dość dobrze przygotowany, ponieważ dane techniczne układu wyglądają niezwykle wiarygodnie.

Snapdragon 875 specyfikacja

Snapdragon 875 specyfikacja

Według najnowszego przecieku Snapdragon 875 będzie miał zintegrowany modem 5G. Byłby to naprawdę istotny krok naprzód jeśli chodzi o obniżenie ceny układu. Wielu producentów narzeka, że osobny modem generuje dodatkowe koszty, przez co smartfony są zbyt drogie. Zintegrowana część ma być modemem Snapdragon X60, który Qualcomm ogłosił już jakiś czas temu. Jego oficjalna premiera będzie miała miejsce dopiero w 2021 roku. Dodatkowe specyfikacje Snapdragona 875 zawierają nazwę kodową SM8350. Warto tu dodać, że często przecieki obejmują właśnie nazwę kodową procesora. Dlatego warto pamiętać, że to ten sam układ.

Zobacz też: DisplayPort Alt Mode 2.0 – rozdzielczość 16K przez USB4

Pierwsze skrzypce w tym układzie będą odgrywały rdzenie Kyro 685. Są to autorskie układy Qualcomma oparte na architekturze V8 Cortex firmy ARM. Za przetwarzanie grafiki ma odpowiadać układ graficzny Adreno 665 VPU wspierany przez Adreno 1095 DPU i silnik przetwarzania obrazu Spectra 580. Snapdragon 875 mimo zintegrowanego modemu nie zawiedze także na polu obsługiwanych technologii. Poza standardowymi pasmami 5G obsłuży także mmWave i sub-6 GHz. Czyli te części technologii 5G, które faktycznie będą wymagały bardzo gęstego rozstawienia nadajników. Warto jednak pamiętać, że te będą stosowane jedynie w dość konkretnych miejscach i standardowe nadajniki sieci 5G mają zasięg zbliżony do tego, co oferuje LTE. Poza tym procesor ma obsługiwać inne standardy łączności komórkowej, jak i Wi-Fi 6 e konfiguracji 2×2 MIMO, oraz Bluetooth Milan. Jeśli zaś chodzi o pamięć operacyjną, to poradzi sobie on aż czterokanałowymi układami LPDDR5. 

Źródło: Wccftech