wiosenny live xiaomi

Xiaomi wydaje aktualizację do przeglądarki po krytyce i nacisku użytkowników

Newsy

Xiaomi to firma, którą kochają użytkownicy na całym świecie i szczerze mówiąc, nie dziwi mnie to. Producent znany jest z wydawania niedrogich, lecz doskonale wyposażonych urządzeń, które na dodatek mogą pochwalić się estetycznym wyglądem. Niestety ostatnio świat dowiedział się, że Xiaomi kolekcjonuje dane swoich użytkowników, które dotyczą aktywności w sieci. Firma na szczęście szybko sprostowała sytuację, a w jej przeglądarce już wkrótce pojawi się aktualizacja, która zwiększy prywatność.

Aktualizacja przeglądarek Xiaomi już w drodze. Co nam zaoferuje?

Xiaomi poinformowało nas, że już wkrótce w sklepie Google Play pojawi się aktualizacja do przeglądarek Mint Browser oraz Mi Browser Pro, która do menu przeglądarki doda nową opcję. Mowa tu o możliwości włączenia usprawnionego trybu incognito, który sprawia, że podczas korzystania z niego Xiaomi nie będzie kolekcjonowało żadnych danych na temat użytkownika. Warto wspomnieć jednak, że funkcja ta działa wyłącznie w trybie incognito i należy ją ręcznie włączyć. Poniżej przedstawiam wam, jak to zrobić:

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]
  1. Otwórz ustawienia przeglądarki Xiaomi,
  2. Przejdź do preferencji trybu incognito,
  3. Włącz opcję informującą o ulepszonym trybie incognito.

Czytaj także: NASA stworzyła geologiczną mapę Księżyca.

Moim zdaniem nie jest to najlepsze wyjście z tej sytuacji, ale jak to mówią: lepszy rydz niż nic. Jeśli nie macie jednak takiej opcji, to sprawdźcie, czy zainstalowaliście najnowszą wersję przeglądarki. Xiaomi informuje, że aktualizacja w sklepie Google Play pojawi się tak szybko, jak będzie to możliwe.

Źródło: Xiaomi


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x