ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Gmail logo

Gmail podsumuje zakupy i podróże – zmiany w aplikacji na Androida i iOS

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Gmail podsumuje zakupy, które zrobiliśmy w jego sklepie z aplikacjami lub wtedy, kiedy wybieramy się gdzieś samolotem. Funkcjonalność, która może być już znana z wersji przeglądarkowej, ma zawitać do aplikacji. Od razu do obu jej wersji, czyli na Androida, jak również na iOS.

Gmail podsumuje zakupy

Zazwyczaj kiedy szykujemy się do wyjazdu i załatwiamy kilka spraw jednocześnie, coś może nam umknąć. Google doskonale o tym wie, bo potrafi podsumować najważniejsze elementy z wiadomości oraz wyświetlić je na samej górze. To wyjątkowo przydatna funkcja, która teraz ma zacząć pojawiać się w wersji mobilnej aplikacji. Może się wydawać, że to cos małego i niezbyt istotnego. Jednak w chwili, kiedy mamy się „przekopać” przez kilkanaście maili, żeby znaleźć godzinę odlotu, to zdecydowanie lepiej po prostu spojrzeć w jedno miejsce.

Gmail podsumuje zakupy
Fot. 9to5google

W takim podsumowaniu znajdzie się godzina odlotu, czas w podróży oraz oczywiście nasze dane. W przykładzie podany jest lot, ale funkcja powinna działać także z innymi środkami transportu. To jednak nie wszystko, co ma się pojawić w aplikacji. Gmail podsumuje zakupy, których dokonaliśmy w jego sklepie Google Play. Oczywiście będzie można rozwijać wiadomości, by poznać wszystkie interesujące nas szczegóły, ale główne informacje mają być zawarte na belce na samej górze.

Zobacz też: Always on Display w OnePlus jeszcze w tym roku

To mała, aczkolwiek ciesząca zmiana. Obecnie przecież większość rzeczy da się zrobić z poziomu smartfona. Dobrze więc, że aplikacje od Google zyskują coraz więcej funkcjonalności. Wprawdzie obecnie trudno cieszyć się z faktu, że Gmail podsumuje nam informacje o podróży, ale w przyszłości na pewno będzie to użyteczne. I obyśmy nie musieli na to czekać zbyt długo.

Źródło: 9to5google

Sprawdź najnowsze wpisy