Nowa opcja w Google Play zaczyna pojawiać się już u pierwszych użytkowników. Google postanowiło w końcu dodać coś, co sprawi, że nie trzeba będzie nadwyrężać swojej pamięci, a jednocześnie nic nam nie umknie. Opcja nie będzie wprawdzie dostępna dla wszystkich aplikacji w sklepie, ale od czegoś trzeba zacząć.

Nowa opcja w Google Play

Czym więc będzie nowa opcja w Google Play? Otóż przy aplikacjach, których jeszcze nie można pobrać, pojawi się możliwość automatycznego ich zainstalowania, kiedy te będą dostępne. Trzeba przyznać, że choć to proste rozwiązanie, to było potrzebne. Szczególnie w przypadku gier, na które się czeka, a później  w natłoku spraw, zwyczajnie o nich zapomina. Teraz po prostu pojawią się na naszym smartfonie w momencie, kiedy tylko będzie możliwość ich pobrania.

Nowa opcja w Google Play
Fot. Informacja o automatycznym pobieraniu / AndroidPolice

Wcześniej pojawiała się jedynie informacja o tym, że można dostać powiadomienie, kiedy aplikacja będzie dostępna. To okienko prawdopodobnie zniknie w ogóle ze sklepu Google Play, kiedy już dostanie się odpowiednią aktualizację. Nie wiadomo, czy samo pobieranie będzie uruchamiało się automatycznie w chwili, kiedy smartfon połączy się z siecią Wi-Fi, ale byłoby to wskazane. W końcu niektóre programy potrafią sporo ważyć, więc lepiej nie obciążać sobie zbytnio pakietów danych.

Zobacz też: Maseczka, która pozwoli na odblokowanie smartfona

Nowa opcja pojawia się już u pierwszych użytkowników, ale jak zwykle w takim przypadku, cała reszta będzie musiała na nią poczekać. Nie jest to może duża rzecz, ale zawsze to jakiegoś rodzaju ułatwienie. Szczególnie wtedy, kiedy często korzysta się ze sklepu Google, a równie często zapomina się o tym, czego się w nim szukało.

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.