AOD w OnePlus to temat, który poruszany jest na forum firmy od dawna. Chińczycy zapewniali, że pracują nad Always on Display i mają na uwadze prośby swoich użytkowników. Dalej jednak nie podawali żadnych konkretnych dat, kiedy funkcjonalność miałaby się pojawić. Teraz przerwali milczenie, a przynajmniej tak się na początku mogło wydawać.

AOD w OnePlus

OnePlus nie ma ostatnio łatwo. Premiera ich nowych urządzeń odbiła się szerokim echem w świecie mediów, a głównie dlatego, że smartfony kosztują naprawdę dużo. Jak na samą markę oczywiście, bo cenami dalej ustępują niektórym flagowcom. Do tego doszły jeszcze problemy z europejskimi placówkami, gdzie zwolniono część załogi. Generalnie OnePlus powinien teraz robić wszystko, by zachęcić swoich stałych klientów do tego, by z nim zostali. Na forum firmy pojawiły się więc pomysły (IDEAS), które zgłaszali fani i które firma miała rozważyć w pierwszej kolejności.

AOD w OnePlus
Fot. OnePlus 8

Tak, AOD w OnePlus znalazł się na pierwszym miejscu wśród próśb klientów. To nie takie dziwne, bo w modelach tej klasy, powinien to być standard przy ekranach OLED. Tymczasem OnePlus uparcie opóźnia realizację tego przedsięwzięcia. Co ciekawe, model OnePlus 6 posiadał funkcją Always on Display, ale została ona usunięta w chwili wypuszczenia pierwszej aktualizacji smartfona. Trudno zrozumieć taką decyzję, ale spowodowane to było zbyt dużym drenażem baterii. Mimo wszystko AOD w OnePlus powinno być już dawno wprowadzone. Teraz wygląda na to, że wkrótce będzie.

Zobacz też: Tesla szykuje rewolucje w swoich samochodach

W odpowiedzi na prośby fanów OnePlus potwierdziło, że proces developmentu zakończy się w okolicach czerwca. Rozwiązanie w wersji beta (zamkniętej i później otwartej) ma pojawić się na smartfonach w sierpniu lub wrześniu. Teoretycznie, bo przecież nie wszystko musi pójść zgodnie z planem. Na Always on Display czeka cała rzesza użytkowników OnePlus, ale firmie ewidentnie nie śpieszy się z wprowadzeniem tego do swoich smartfonów.

Źródło: OnePlus / DroidLife

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.