Odblokowanie telefonu w maseczce może być kłopotliwe, a szczególnie wtedy, kiedy korzysta się tylko z funkcji Face Unlock. Jednak jak pojawiają się „problemy”, to znajdują się na nie rozwiązania. Tym razem nie postawiono jednak na kwestie oprogramowania w telefonach, jak zrobiło to Apple, ale na coś prostszego. Przynajmniej w założeniu prostszego, bo to na razie sam projekt.

Odblokowanie telefonu w maseczce

Odblokowanie telefonu w maseczce
Fot. Huami

Dobrze wiemy, że wraz z pojawieniem się funkcji odblokowywania smartfona za pomocą skanu twarzy, wiele się w branży zmieniło. Niektórzy producenci zdecydowali się przejść tylko na ten rodzaj zabezpieczenia, a część oferuje do tego np. czytnik linii papilarnych. Jeżeli jednak posiada się urządzenie tylko z tą pierwszą funkcją, odblokowanie telefonu w maseczce może być kłopotliwe. Huami ostatnio zapowiadało, że pracuje nad tajnym projektem i właśnie pokazało go światu. Mowa o maseczkach z filtrem N95, które powinny rozwiązać ten problem.

To jeszcze projekt, ale już na tym etapie, wygląda całkiem interesująco. Nazwano go Aeri i głównym założeniem jest to, żeby część maseczki była przezroczysta. To sprawi, że będzie widać ekspresję na twarzy użytkownika, co ma też przełożyć się na możliwość odblokowania smartfona. Teoretycznie, bo pamiętajmy, że dalej mówimy o projekcie. Firma przygotowała dwa wzory, nad którymi będzie dalej pracować. Żeby zapobiec parowaniu, maska wyposażona będzie w wymienne filtry, a w kwestii bezpieczeństwa, także w mini lampy UV. Te mają służyć do dezynfekcji i sama maska ładowana będzie przez port USB typu C.

Odblokowanie telefonu w maseczce
Fot. Huami

Zobacz też: Vive Sync, czyli VR w służbie pracy zdalnej

Do samej maski można także przyczepić specjalne gogle ochronne, co ma zapewnić jeszcze więcej bezpieczeństwa użytkownikowi. Zanim takie maseczki trafią jednak do sprzedaży, zapewne minią całe miesiące, a może nawet i lata. Wygląda to ciekawie, ale pewnie sama cena takiego sprzętu, będzie zwalała z nóg.

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.