ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei Mate 40 bezpieczny od USA

Aktualizacje EMUI 10.1 dla Huawei P30 i Mate 30 wypuszczane w świat

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

EMUI 10.1 dla Huawei P30 i Mate 30 w wersji beta zostaje wypuszczane globalnie. To kolejny krok firmy po tym, jak ostatnio zaczęła wypuszczać betę swojego oprogramowania w Chinach. Teraz przyszła pora na resztę świata, a wraz z aktualizacją, na smartfonach pojawią się ciekawe nowości. Co dostaną użytkownicy?

EMUI 10.1 dla Huawei P30 i Mate 30

Wersja beta EMUI 10.1 dla Huawei P30 i Mate 30 dostępna będzie dla tych użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej w programie testowym Huawei. Oprócz wspominanych modeli z wyższej półki aktualizacja ma jeszcze trafić do Huawei Nova 5T. O innych modelach na razie nic nie wspomniano.

EMUI 10.1 dla Huawei P30
Fot. Huawei P30

Aktualizacja dla Huawei P30 waży około 1.77 GB oraz ma numer 10.1.0.119. Co się w niej znajduje? Zmiany w Always On Display, które przynoszą kolorowe i bardziej dopracowane animacje. Te będą się mogły zmieniać w zależności od pory dnia. Do tego zmianie ulegnie animacja przy czytniku linii papilarnych, ale to nie wszystko. EMUI 10.1 przyniesie także możliwość odbierania połączeń na sparowanym laptopie od Huawei, a także edytowanie tam notatek oraz synchronizację powiadomień.

Jeżeli chodzi o Huawei Mate 30, to aktualizacja EMUI 10.1 waży już sporo więcej. Trzeba przygotować się na 4.26 GB, a oznaczona jest numerem 10.1.0.230. Ma też być połączona z łatkami bezpieczeństwa za kwiecień. Oprócz wyżej wspomnianych nowości pojawi się także MeeTime, ale to ma być uzależnione od konkretnego rynku. Niewielka jest szansa na to, żeby funkcja pojawiła się w naszym kraju, a przynajmniej jeszcze nie teraz. Jeżeli chodzi o Huawei Nova 5T, to aktualizacja ważyła będzie około 1.77 GB oraz będzie miała numer 10.1.0.215. Jak można się domyślić, zmiany będą takie same, jak w przypadku wyżej opisanych modeli.

Zobacz też: Trailer Assassin’s Creed: Valhalla zapowiada zmiany w serii

Wersja globalna bety EMUI 10.1 pojawia się powoli, ale trzeba liczyć na to, że wkrótce to się zmieni. Trochę czasu użytkownicy sprzętów od Huawei już na to czekają, ale niestety, zazwyczaj tak to właśnie wygląda w przypadku udostępniania plików.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy