Fossil przygotował nową serię zegarków. Jest to pierwsza seria ekologiczna od tego producenta. Analogowy zegarek o nazwie Fossil Solar Watch jest produkowany z myślą o zrównoważonym rozwój środowiska. Dlatego znajdziemy tam jedynie elementy, które podlegają recyklingowi, oraz z niego pochodzą. Jak wynika z samej nazwy urządzenia, posiada ono wbudowany panel fotowoltaiczny. Dzięki niemu wymiana baterii w zegarku nie będzie konieczna.

Fossil Solar Watch

Fossil Solar Watch

Fossil twierdzi, że zegarek jest częścią wysiłków mających na celu spełnienie własnych proplanetarnych kryteriów do 2025 roku. Marka oczekuje, że wszystkie jej produkty będą zawierały co najmniej jeden materiał, który jest zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju. Wszystkie produkty będą również wysyłane w opakowaniach w pełni nadających się do recyklingu, lub przynajmniej są wielokrotnego użytku. Pod względem wzornictwa, zegarek przyjmuje prosty wygląd. Zastosowano w nim białe wskazówki i symbole godzin, natomiast tarcza i koperta są czarne. Zapewnia to spory kontrast, co poprawia jego czytelność. Dodatkowo ramka zegarka wokół obudowy działa jak panel słoneczny. Zegarek Jest on dostępny w rozmiarach 36 mm i 42 mm.

Zobacz też: Poczta Polska jednak może skanować nasze listy, ale raczej nie mamy się czego obawiać

Ponieważ jest to zegarek analogowy, bateria powinna wytrzymać w nim do czterech miesięcy. Szczerze mówiąc, to nie jest to zbyt długo. Jednak jeśli nie będziemy go nosić pod rękawem, to ogniwo słoneczne sprawi, że nie będzie to stanowiło żadnego problemu. Warto jeszcze raz wrócić do obudowy Fosil Solar Watch. Ta jest wykonana z biotworzywa z oleju rycynowego. Posiada również kilka pasków wykonanych z przędzy z wyrzucanych plastikowych butelek. Każdy zestaw składa się z pięciu takich pasków w różnych kolorach. Są one zapinane na rzepy. Pudełko do sprzedaży detalicznej wykonane jest również w całości z kartonu, który może być wykorzystany do przechowywania pasków lub może być poddany recyklingowi. Zegarek ma trafić do sklepów od połowy maja. Obydwa rozmiary są dostępne w tej samej cenie. Przyjdzie nam za niego zapłacić równowartość 149 Euro.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.