ford-e-bike-1

Podczas tegorocznego Frankfurt Auto Show Ford zaprezentował konceptowy model niecodziennego roweru (a w zasadzie motoroweru).

Cała nietuzinkowość pojazdu polega na tym, że jest kontrolowany przez Samsunga Galaxy S II. Za pomocą dedykowanych aplikacji można na przykład zmieniać twardość zawieszenia czy sprawdzać stan baterii (9,2 Ah) zasilającej silnik umieszczony w przednim kole, który potrafi rozpędzić rower do 25 km/h.

Oczywiście za pomocą bardziej konwencjonalnego oprogramowania, oferowanego przez Android Market, bez problemu zaopatrzymy rower także w nawigację, elektronicznego trenera oraz odtworzymy muzykę czy przeszukamy internet.

Pomimo że model ten, nazwany E-Bike, najprawdopodobniej nie zawita w salonach, a na pewno nie w tej postaci, jest naprawdę ważną ciekawostką. Udowadnia bowiem, że bez najmniejszych problemów Android potrafi współgrać z każdym urządzeniem oraz że era, w której we własnym domu moja lodówka czy mikrofala będzie wyposażona w ten sam system, co mój smartfon, i będę mógł nimi zarządzać z jego poziomu nieuchronnie się zbliża. Cały potencjał drzemie między innymi w wykorzystaniu Android ADK.

Poniżej jeszcze dwa zdjęcia E-Bike:

ford-e-bike-2

 

ford-e-bike-3

źródła: androidandme.com, zercustoms.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Choma