Dzieci z Domów Dziecka nigdy nie miały łatwego życia. Nawet nie będę próbował się odnieść do ich sytuacji emocjonalnej. Nie mam bladego pojęcia, jak to jest dorastać bez rodziców wśród dzieci sobie podobnych i garstki opiekunów. Nie wiem, co się wtedy czuje i czego najbardziej im brakuje. Mogę się jednak odnieść do potrzeb materialnych. Ośrodki te nie są zbyt bogate. Ich podopieczni są zwykle narażeni na przynajmniej częściowe wykluczenie cyfrowe.

LG #AkademiaDzielenia

LG #AkademiaDzielenia

To natomiast może być poważnym problemem dla kogoś, kto w wieku 18 lat, lub po ukończeniu nauki musi wkroczyć w dorosłe życie, radząc sobie praktycznie samemu. Problem ten dostrzega LG, które w ramach akcji #AkademiaDzielenia przekazało najbardziej potrzebującym placówkom niezbędny sprzęt. . Do placówek trafiły laptopy z serii LG Gram i smartfony K50 i Q60. Producent nie ogranicza się jedynie do pomocy własnymi siłami. Zachęca także innych do dołączenia w pomocy dzieciom. Jak możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu:

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

LG wspiera idee bliskie własnemu DNA i angażuje się w akcję zapobiegania wykluczeniu cyfrowemu wśród dzieci z Domów Dziecka, współpracując od zeszłego roku z partnerską fundacją One Day, opiekującą się Domami Dziecka w całej Polsce. Fundacja doskonale zna potrzeby dzieci w jednostkach wychowawczych, nawet w najdalszych zakątkach Polski i tym samym jest w stanie przekazać adresy do miejsc najbardziej wykluczonych cyfrowo.

Zobacz też: Czwartkowa aktualizacja biblioteki Netflixa – co dodano, a co usunięto?

Firma namawia także nas do pomocy dzieciom. Jeśli mamy w domu jakieś zbędne, stare, ale sprawne laptopy to możemy je przekazać fundacji. To naprawdę nie muszą być mocarne maszyny. Grunt, aby działały. Jest to istotne zwłaszcza w okresie pandemii, kiedy z powodu nauki zdalnej jest wręcz wymagane, aby każde dziecko miało do dyspozycji komputer. Poświęcając stary, zalegający w szafie sprzęt możemy sprawić, że życie tych dzieci stanie się przynajmniej odrobinę lepsze. 

Źródło: LG

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.