LG #AkademiaDzielenia

LG przekazuje sprzęt dla domów dziecka i zachęca nas do tego samego

Newsy

Dzieci z Domów Dziecka nigdy nie miały łatwego życia. Nawet nie będę próbował się odnieść do ich sytuacji emocjonalnej. Nie mam bladego pojęcia, jak to jest dorastać bez rodziców wśród dzieci sobie podobnych i garstki opiekunów. Nie wiem, co się wtedy czuje i czego najbardziej im brakuje. Mogę się jednak odnieść do potrzeb materialnych. Ośrodki te nie są zbyt bogate. Ich podopieczni są zwykle narażeni na przynajmniej częściowe wykluczenie cyfrowe.

LG #AkademiaDzielenia

LG #AkademiaDzielenia

To natomiast może być poważnym problemem dla kogoś, kto w wieku 18 lat, lub po ukończeniu nauki musi wkroczyć w dorosłe życie, radząc sobie praktycznie samemu. Problem ten dostrzega LG, które w ramach akcji #AkademiaDzielenia przekazało najbardziej potrzebującym placówkom niezbędny sprzęt. . Do placówek trafiły laptopy z serii LG Gram i smartfony K50 i Q60. Producent nie ogranicza się jedynie do pomocy własnymi siłami. Zachęca także innych do dołączenia w pomocy dzieciom. Jak możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu:

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

LG wspiera idee bliskie własnemu DNA i angażuje się w akcję zapobiegania wykluczeniu cyfrowemu wśród dzieci z Domów Dziecka, współpracując od zeszłego roku z partnerską fundacją One Day, opiekującą się Domami Dziecka w całej Polsce. Fundacja doskonale zna potrzeby dzieci w jednostkach wychowawczych, nawet w najdalszych zakątkach Polski i tym samym jest w stanie przekazać adresy do miejsc najbardziej wykluczonych cyfrowo.

Zobacz też: Czwartkowa aktualizacja biblioteki Netflixa – co dodano, a co usunięto?

Firma namawia także nas do pomocy dzieciom. Jeśli mamy w domu jakieś zbędne, stare, ale sprawne laptopy to możemy je przekazać fundacji. To naprawdę nie muszą być mocarne maszyny. Grunt, aby działały. Jest to istotne zwłaszcza w okresie pandemii, kiedy z powodu nauki zdalnej jest wręcz wymagane, aby każde dziecko miało do dyspozycji komputer. Poświęcając stary, zalegający w szafie sprzęt możemy sprawić, że życie tych dzieci stanie się przynajmniej odrobinę lepsze. 

Źródło: LG


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x