ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wyciek danych Intela

W sieci pojawiły się ceny desktopowych procesorów Intel Comet Lake

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Niespełna miesiąc temu informowaliśmy Was o serwisie, w którym pojawiły się ceny procesorów Intel Comet Lake. Pierwotne ceny, które opublikował jeden z holenderskich sklepów internetowych, nie napawały zbytnio optymizmem. Niemniej jednak najnowsze doniesienia pochodzące z Kanady mogą sprawić, że w kwestii procesorów Intel Comet Lake spojrzymy z innej strony.

Ceny nowych procesorów Intel Comet Lake pojawiły się u kanadyjskiego sprzedawcy

ceny Intel Comet Lake

Kanadyjski sprzedawca DirectDial wprowadził do swojej oferty trzy warianty, w tym jeden dziesięciordzeniowy (Core i9-10900K), a także dwa ośmiordzeniowe modele (Core i7-10700K i Core i7-10700). Wszystkie propozycje zostały wycenione podobnie do swoich poprzedników, jednocześnie oferując większą wydajność. Należy się spodziewać, że coraz więcej sklepów zdecyduje się na wprowadzenie nowych CPU „Niebieskich” do swojej oferty. Zwłaszcza że premiera tych układów zbliża się wielkimi krokami. Z podanej na kanadyjskiej stronie informacji wynika, że Intel Core i9-10900K zostanie wyceniony na 679 dolarów kanadyjskich, co w przeliczeniu daje około 486 USD. Jeśli zaś chodzi o Core i7-10700K i Core i7-10700, to przyjdzie nam zapłacić odpowiednio 419 USD oraz 363 USD. Jeśli ceny najnowszych procesorów Intel Comet Lake okażą się prawdziwe, to będziemy mieli do czynienia z jeszcze ciekawszą rywalizacją z AMD. Największy konkurent „Niebieskich” może znaleźć się w potrzasku, bowiem według najnowszych doniesień dziesiąta generacja wydajnościowo zbliża się do Ryzena 3000.

Zobacz też: Kolejny spadek w sprzedaży na rynku komputerów osobistych

Niestety, ale w przypadku Intel Comet Lake konieczna będzie wymiana płyty głównej pod LGA 1200. Według najnowszych przecieków nie obędzie się również bez dobrego chłodzenia, bowiem nowe procesory mają osiągać bardzo duże temperatury. Intel Core i9-10900K to procesor wyposażony w 10 rdzeni oraz 20 wątków, gdzie zegar bazowy to 3,7 GHz. Boost dla całego procesora to 5,2 GHz. Układ posiada 20 MB całkowitej pamięci podręcznej, a także TDP na poziomie 125 W. Intel Core i7-10700 oferuje 8 rdzeni i 16 wątków. Układ posiada 16 MB całkowitej pamięci podręcznej i TDP 65 W. Układ charakteryzuje się taktowaniem bazowym 2,9 GHz. Wszystkie rdzenie charakteryzują się maksymalnym zegarem na poziomie 4,6 GHz. Jeśli jednak informacje na temat wysokich temperatur nowych układów Intela okażą się prawdziwe, to przewaga AMD na tym polu może wzrosnąć. Pozostaje jednak czekać do czasu premiery układów, a także oficjalnych testów.

Źródło: Directdial.com

Sprawdź najnowsze wpisy