Znamy ceny nowej serii procesorów Intel Comet Lake

Marcin Nic Marcin Nic Newsy

Zbliżająca się premiera może znacząco wpłynąć na rynek procesorów. Niestety, ale jeśli cena nowych Intel Comet Lake okaże się prawdziwa, to nowa seria CPU może nie odnieść zamierzonego przez Intel sukcesu. Nadchodzące procesory „Niebieskich” pojawiły się bowiem w ofercie holenderskiego sklepu internetowego. Opublikowany cennik nie napawa zbyt dużym optymizmem.

Cena procesorów Intel Comet Lake wydaje się być nieśmiesznym żartem

cena Intel Comet Lake

W asortymencie holenderskiego sklepu internetowego pojawiły się wszystkie nadchodzące procesory Intela, od najsłabszego dwurdzeniowego Pentium do flagowego dziesięciordzeniowego Intel Core i9. Uwzględnione zostały również modele z serii T, czyli charakteryzujące się zmniejszonym poborem energii. Zostały one wycenione tak samo jak bardziej zasobożerne układy Come Lake. Wprowadzenie identycznych cen do CPU charakteryzujących się mocą 65 W i 35 W jest dość dziwne, zważywszy na fakt, że to właśnie te pierwsze będą częściej wybierane przy składaniu nowego PC. Seria T powinna jednak znaleźć odbiorców wśród osób, chcących stworzyć wydajny, ale jednocześnie energooszczędny komputer. Jeśli jednak chodzi o ceny serii F, to są one tańsze od swoich odpowiedników o ponad 30 euro. Nic dziwnego, skoro są one pozbawione zintegrowanej grafiki. Dzięki niższej cenie to właśnie one z pewnością staną się atrakcyjną opcją dla graczy.

Zobacz też: Koniec plotek i domysłów. Wiemy, kiedy Disney+ pojawi się w Polsce

Według cennika udostępnionego przez holenderski sklep, flagowy i9-10900K ma się pojawić w cenie 600 euro. Jest to cena o 70 euro większa od Core i9-9900K. Jednak w jej ramach otrzymujemy dwa dodatkowe rdzenie, co powinno zwiększyć wydajność układu. Za bezpośredniego następcę i-9900K, czyli i7-10700K, przyjdzie nam zapłacić około 470 euro. Nadal jednak jest to około 100 euro drożej od głównego konkurenta, Ryzena 7 3800X, wycenionego obecnie na około 340 euro. Warto jednak pamiętać, że przedstawione ceny mogą ulec zmianie. Nie należy również przeliczać ich dosłownie na polską walutę. Jednak patrząc na nie, można ulec wrażeniu, że Intel nie planuje walki z AMD ceną swoich układów. Więcej informacji na temat Intel Comet Lake dowiemy się w trakcie premiery. Niestety, ale może ona być przesunięta w związku z panującą epidemią koronawirusa.

Źródło: Techpowerup

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy