Osoby czekające na premierę Microsoft Surface Neo będą musiały uzbroić w cierpliwość. Hucznie zapowiadany laptop z dwoma ekranami pojawi się dopiero w 2021 roku. Sprzęt miał okazję namieszać na rynku urządzeń przenośnych, ale według najnowszych doniesień zmieniła się strategia Microsoftu. Niestety, ale wiadomości, do których dotarł portal ZDNet, nie będą dobre dla osób czekających na rewolucję od amerykańskiej firmy.

Premiera Microsoft Surface Neo przesunięta na 2021 rok

premiera Microsoft Surface Neo

Według najnowszych informacji Microsoft woli skupić się na rozwoju Windows 10X, czyli systemu operacyjnego dedykowanego urządzeniom wyposażonym w dwa ekrany. Korporacja zdecydowała jednak, że OS będzie ostatecznie dostępny dla wszystkich urządzeń. Ponadto firma obecnie skupia na usprawnieniu wirtualnych środowisk działających na podstawie Windows Virtual Desktop. Ma to pomóc wielu osobom pracującym obecnie zdalnie. Niemniej jednak wydaje się, że podjęta przez Microsoft decyzja jest korzystna z komercyjnego punktu widzenia. Wszak to właśnie Windows 10X określany jest często jako system, zdolny do rywalizacji z ChromeOS od Google. Cieszy fakt, że firma nie zdecydowała się na całkowite porzucenie koncepcji laptopa z dwoma ekranami, a jedynie przesunięcie premiery na inny termin. Najnowsze informacje donoszą również, że premiera pierwsze smartfona z rodziny Surface nie jest w żadnym stopniu zagrożona. Jakiś czas temu pojawiły się doniesienia, jakoby Surface Duo miał być dostępny w sprzedaży w okresie wakacyjnym.

Zobacz też: Jaka będzie cena Xbox Series X w Polsce? Być może właśnie ją poznaliśmy

Przypomnijmy, że Microsoft Surface Neo to pierwszy laptop korporacji posiadający dwa 9-calowe ekrany. Po ich rozłożeniu mamy otrzymać 13-calową konstrukcję, wymiarami przypominającą Macbooka Pro od Apple. W zestawie miała znaleźć się między innymi dedykowana klawiatura. Użytkownik otrzymałby możliwość doczepienia jej do ekranu, co zabrałoby część strefy roboczej urządzenia. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, urządzenie działać ma na podstawie systemu operacyjnego Windows 10X. Niestety, ale w świetle najnowszych doniesień nie wiadomo, kiedy nastąpi premiera Microsoft Surface Neo. Miejmy jednak nadzieję, że urządzenie pojawi się w 2021, bowiem już pierwsza prezentacja dowiodła, że zainteresowanie nim jest bardzo wysokie.

Źródło: ZDNet

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.