ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Problemy Surface Duo

Premiera Microsoft Surface Duo szybciej niż się spodziewamy?

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Rzadko kiedy spotykamy się z sytuacją, że premiera jakiegoś urządzenia została przyspieszona. Zanosi się na to, że chlubnym wyjątkiem będzie Microsoft Surface Duo. I chociaż premiera jednego z najbardziej wyczekiwanych telefonów 2020 roku miała początkowo odbyć się w okresie świątecznym, tak teraz może zostać ona przeniesiona na okres wakacyjny.

Czy premiera Microsoft Surface Duo nastąpi szybciej, niż planowano?

premiera microsoft surface duo

Przypomnijmy, że do tej pory nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów dotyczących specyfikacji Microsoft Surface Duo. Wcześniejsze przecieki i plotki były jednak zgodne co do jednej rzeczy – ma to być mocne urządzenie. Niestety, ale nie będzie ono w stanie konkurować z konkurencyjnymi smartfonami. Surface Duo ma posiadać na swoim wyposażeniu procesor Qualcomm Snapdragon 855, 6 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 64 GB wbudowanej pamięci. Jak sami przyznacie, obecnie na rynku jest kilka modeli smartfonów, mogących pochwalić się lepszymi podzespołami. Oczywiście należy się spodziewać, że po jakimś czasie pojawią się nowocześniejsze warianty. Wszystko jednak zależy od tego, czy premiera Microsoft Surface Duo okaże się sukcesem, czy też nie. Najważniejszym czynnikiem, jaki na to wpłynie, będzie na pewno sposób wykorzystania dwóch ekranów. Na sprzedaż Surface Duo może również wpłynąć cena. Na tę chwilę nie wiadomo jednak, ile urządzenie będzie kosztować. Pewne jest jednak, że smartfon będzie działał na podstawie systemu operacyjnego Android 10.

Zobacz też: CEO Apple: koronawirus jest pod kontrolą, nasi dostawcy wracają do pracy

Czy jednak jest szansa, że premiera Microsoft Surface Duo będzie miała miejsce szybciej, niż się spodziewano? Tak twierdzi serwis Windows Central, powołujący się na swoje źródła. Prace nad smartfonem odbywają się na tyle dobrze, że mogą one się już zakończyć już w kwietniu. Dzięki temu jego prezentacja mogłaby odbyć się równolegle z Surface Go 2 i Surface Book 3. Sam fakt możliwości przyspieszenia premiery jest obecnie dość zaskakujący. Wszak od pewnego czasu w branży technologicznej słyszy się, że firmy decydują się na zamykanie fabryk w związku z koronawirusem.

Źródło: Windows Central

Sprawdź najnowsze wpisy