Jaka będzie cena Xbox Series X w Polsce? Być może właśnie ją poznaliśmy

2 minuty czytania
Komentarze

Od czasu oficjalnej prezentacji nowej konsoli Microsoftu wiele osób zadawało sobie to samo pytanie – jaka będzie cena Xbox Series X. W międzyczasie w sieci pojawiło się wiele przecieków oraz sugestii na temat. Jednak dalej nie odstaliśmy oficjalnej informacji. Jak się jednak okazuje, możemy być coraz bliżej poznania tej tajemnicy. Serwis Łowcy Gier dotarł bowiem do premierowej ceny konsoli w jednym z polskich elektromarketów. Ile według niego przyjdzie nam zapłacić za Xbox Series X?

Wyciek ceny Xbox Series X może świadczyć o rychłej możliwości zamówienia konsoli

cena Xbox Series X

Jak się później okazało, zdjęcie pochodziło z pracowniczego katalogu Media Expert, bowiem firma podała oficjalny komunikat na ten temat. Zanim jednak do tego przejdziemy, warto wspomnieć, że Xbox Series X został przez market wyceniony na 2499 złotych. Należy jednak zaznaczyć, że do czasu oficjalnej premiery konsoli sytuacja na rynku finansowym może się diametralnie zmienić. Duży wpływ na cenę urządzenia na pewno będzie miał rosnący obecnie kurs dolara, przez który ceny podzespołów w Polsce wzrosły w ostatnich tygodniach o kilka procent. Jak jednak planowana cena Xbox Series X wygląda w porównaniu z konsolami starszej generacji? Cena Xbox One (konsola + gra) w momencie premiery konsoli u polskich sprzedawców wynosiła 1699 zł. Natomiast za model Xbox One X trzeba było zapłacić 2199 zł. Jak widać, większa wydajność wiąże się również z większym kosztem, jednak w przypadku Series X może to być uzasadnione. Przynajmniej jeśli spojrzymy na specyfikację, która zwiastuje naprawdę mocny sprzęt.

Zobacz też: Desktopowe wersje AMD Ryzen 4000 z premierą szybciej niż zakładano

Sam Phil Spencer przyznaje, że jest bardzo zadowolony ze stosunku cena/wydajność, jaki oferuje nowa konsola Microsoftu. Powyższa informacja doczekała się oczywiście oficjalnego komunikatu ze strony Media Expert. Firma przekonuje, że oficjalna cena Xbox Series X nie jest jeszcze znana, a screen świadczy o rosnącym zainteresowaniu konsolą. Firma zaprasza również do zapisania się do newslettera, w którym podawane będą najnowsze informacje, a także wszelkiego rodzaju bonusy. Mimo że nie poznaliśmy tak naprawdę oficjalnej ceny, to komunikat Media Expert w sprawie przecieku świadczy, że jest w nim ziarno prawdy. Być może jesteśmy coraz bliżej możliwości zamówienia konsoli, niż nam się wszystkim wydaje.

Źródło: Łowcy Gier

Motyw