ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Realme 100 milionów smartfonów rocznie

Tani flagowiec nie musi bazować na procesorze ze średniej półki – Realme znalazło lepszy sposób

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Tanie flagowce się skończyły. Układ, a raczej dwa układy Qualcomma, w skład których wchodzi procesor i modem to dość duży wydatek. Procesory 5G ogólnie są drogie, jednak sam zasięg sieci jest natomiast w większości świata raczej umowny. Niektórzy producenci postanowili więc zrezygnować z flagowego układu w swoich smartfonach. Według licznych doniesień Google i LG nie zamierzają korzystać ze Snapdragona 865. Zamiast tego postawią w swoich flagowcach na Snapdragona 765G.

Realme X3 SuperZoom ze Snapdragonem 855

Realme X3 SuperZoom ze Snapdragonem 855

No właśnie, Snapdragona 765G. Jest to naprawdę solidny układ, jednak daleko mu do flagowej wydajności. Właściwie to w niewielkim stopniu odskakuje od zeszłorocznego Kirina 810 Huaweia. Różnice między nimi sięgają około 5-7% na rzecz układu od Qualcomma. To zdecydowanie za mało, żeby traktować takiego flagowca poważnie. Dobitnie świadczy o tym Xiaomi Mi Note 10, który był brany za model flagowy i jako takiemu zarzucano mu niską wydajność. Wróćmy jednak na chwilę do jednego z wniosków we wstępie: pokrycie 5G wciąż jest niewielkie. Można więc wciąż stworzyć flagowca bez zasięgu sieci piątej generacji.

Zobacz też: Słuchawki Beats nie są już Apple do niczego potrzebne i firma dobrze o tym wie

Na taki właśnie pomysł wpadło Realme. Według przecieków producent postawił na Snapdragona 855 lub 855 Plus w przypadku nadchodzącego Realme X3 SuperZoom. Smartfon ten jest odpowiedzią na Redmi K30 Pro Zoom. Musi więc z nim konkurować na każdej płaszczyźnie, także cenowej. Zastosowanie starszego, ale wciąż mocarnego układu może sprawić, że smartfon ten dla wielu osób będzie znacznie bardziej atrakcyjnym wyborem. Zwłaszcza że jak sama nazwa sugeruje, głównym atutem urządzenia będą możliwości fotograficzne, a dokładniej powiększenia rejestrowanego obrazu. Sama wydajność schodzi tu na drugi plan. Smartfon musi być szybki, ale nie najszybszy. Właśnie to może mu dać Snapdragon 855. W przeciwieństwie do modelu 765G, którego głównym atutem jest jednak zintegrowany modem 5G.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy