Jakiś czas temu pisałem, że Company of Heroes trafi na iPady. Wówczas nie było wiadomo, czy ta niewątpliwie kultowa gra pojawi się też na smartfonach z Androidem i iPhone’ach, jednak dziś wszystkie wątpliwości zostały rozwiane. Wszyscy fani gier mobilnych mogą już zacierać ręce.

Company of Heroes na iPhone’ach i smartfonach z Androidem – twórcy szykują port

Company of Heroes

Company of Heroes to kultowa gra strategiczna, która po raz pierwszy ukazała się w 2006 roku na komputerach osobistych. Po swojej premierze produkcja niemal od razu zyskała oddane grono fanów, bo prezentowała naprawdę wysoki poziom. Z czasem twórcy przeportowali ją na iPady, a teraz potwierdziło się, że gra trafi także na smartfony z Androidem i iPhone’y. Niestety studio nie podało dokładnej daty premiery, jednak poinformowało dość ogólnie, że wszyscy chętni będą mogli zagrać jeszcze w tym roku.

Zobacz także: Polski e-Dowód został oparty na bezprawnie wykorzystanym kodzie – aplikacja łamie zapisy licencji

Company of Heroes na iPady i urządzenia z Androidem będzie grą płatną. Jej cena najprawdopodobniej będzie oscylowała w granicach 60 zł. Co ciekawe, wszystkie osoby, które nabyły ją na iPadach, będą mogły za darmo zainstalować ją także na iPhone’ach. Jeszcze jedną kwestią, o której warto wspomnieć, to fakt, że gra nie zostanie wyposażona w żadne mikrotransakcje. Mimo że Company of Heroes ma trafić na opisywane urządzenia jeszcze w tym roku, osobiście stawiałbym na jego końcówkę, m.in. z uwagi na pandemię koronawirusa, która z pewnością nie ułatwia pracy nad portem.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.