Turison_TS-102

Podczas gdy rynek pico projektorów powoli posuwa się naprzód, nie zdobywając póki co znaczącej części rynku, światło dzienne ujrzał Tursion TS-102 – projektor posiadający Androida na pokładzie, następca modelu TS-101 wyposażonego w Windows CE 5.0. Czy będzie to pewien przełom?

Najważniejsze parametry techniczne projektora, czyli te dotyczące wyświetlania obrazu, prezentują się następująco: maksymalna rozdzielczość to 800×600 pikseli, największy realny rozmiar obrazu wynosi 100 cali, jasność 20 lumenów, a trwałość lampy to 20000 godzin wyświetlania. Do tego można dodać także 80-minutowy czas pracy na baterii oraz wbudowane 1,5-watowe głośniki.
Przetwarzaniem informacji zajmuje się dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 624MHz. Projektor posiada 8 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej oraz możliwość rozszerzenia jej dzięki kartom microSD (do 16 GB). W urządzeniu znajdziemy również moduł Wi-Fi oraz touch pad.Turison_TS-102_1Niestety nie napawa radością wersja systemu, którą zainstalowano na projektorze. Mowa to o Androidzie 2.1 Eclair, który swoje lata świetności przeżył jakiś czas temu. Kolejną złą wiadomością jest cena, która oscyluje w okolicach 450 dolarów.

 źródła: phandroid.com, amazon.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Choma