KT Spider Concept – hit IFA?

1 minuta czytania
Komentarze
ktspiderconcept

Targi IFA do tej pory nie mogły narzekać na brak ciekawych urządzeń – Galaxy Note, Toshiba AT200, tablety od Sony. Ale to, co pokazała firma KT przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Pamiętacie pomysł Padfone’a od Asusa lub nie-aż-tak-wspaniałą Motorolę Atrix z Webtopem? KT Spider poszedł parę kroków dalej.

Smartfon dostępny będzie z 3 dodatkowymi 'akcesoriami’. Pozwolą one na transformację w tablet, laptop lub konsolę do gier. Jeśli ta informacja was nie przekonała (to w ogóle możliwe?), przedstawiamy specyfikację techniczną telefonu:

  • 4,5-calowy wyświetlacz w rozdzielczości 1280×800;
  • dwurdzeniowy procesor Qualcomm 1,5 GHz;
  • 1 GB pamięci RAM;
  • 16 GB pamięc wewnętrznej;
  • grubość 9,3 mm;

Bardzo mocny smartfon z możliwością zmieniania się w inne urządzenia? Brzmi ciekawie.

Oprócz specyfikacji nie znamy wiele szczegółów, ale to, co wiemy napawa optymizmem. Przy podłączeniu do laptopa, telefon zamienia się w touchpad, będąc jednocześnie ładowany. Wtedy też zmienia się interfejs na bardziej przyjazny dużym ekranom. W przypadku konsoli do gier łączność z klawiszami odbywać się będzie za pomocą Bluetooth.

Cena oraz dostępność nie są jeszcze znane. Póki co wiadomo jedynie, że premiera odbędzie się w Korei pod koniec roku. Jeśli coś tak wspaniałego nie przyjdzie do naszego kraju, będziemy bardzo źli…

https://www.youtube.com/watch?v=NcHgSY3xYLo
https://www.youtube.com/watch?v=JNw26_A7EDE

źródło: engadget.com, androidpit

Motyw