ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Google Play

Wyniki wyszukiwania w Google Play zaczęły pokazywać więcej szczegółów o aplikacjach

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Google Play to obecnie największy i najpopularniejszy sklep z aplikacjami oraz grami mobilnymi na świecie, który jest zainstalowany na niemal wszystkich smartfonach z Androidem. Gigant z Mountain View nieustannie wprowadza zmiany w swoim markecie, a dziś weszła w życie kolejna, którą bez dwóch zdań można zaliczyć do tych dobrych.

Google Play z ulepszonymi wynikami wyszukiwania – mała nowość, a cieszy

Google Play ulepszone wyniki wyszukiwania

Dotychczas wyniki wyszukiwania w Google Play były dość ubogie – ograniczały się do tytułów aplikacji i ich oceny umieszczonej poniżej. Teraz jednak Google postanowiło je znacząco rozbudować, bo przy aplikacjach pojawiła się także ich waga i liczba pobrań. Niestety nowość nie jest jeszcze dostępna we wszystkich krajach – w Polsce na razie dodano jedynie liczbę pobrań, choć rozmiar najprawdopodobniej prędzej czy później też się pojawi.

Zobacz także: Piątkowa aktualizacja biblioteki Netflixa – na platformę wjechała pokaźna garść nowości do obejrzenia w sam raz na weekend

Oczywiście nie jest to jakaś niesamowicie ważna nowość, a raczej mały detal, który jednak pozwoli zaoszczędzić kilka klików wielu użytkownikom. Nie każdy bowiem chce instalować nie wiadomo jak obszerną grę czy aplikację lub tytuły od nieznanych deweloperów, które nie mogą się poszczycić wysoką liczbą pobrań. Dzięki dzisiejszej nowości na podstawie tych kryteriów będzie można eliminować konkretne pozycje już na etapie wyników wyszukiwania. A wy co sądzicie o opisanej nowości? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy