donut_android

Oficjalna skarbnica wiedzy Android została wzbogacona o nowy ładunek „Donut”(pączek) w ciągu ostatnich dni. To kolejna, po Android 1.5 zwanym Cupcake (babeczka), aktualizacja – Android Donut. Na forum xda-developers pojawiły się pierwsze informacje dotyczące nowych funkcji, jakie Donut ma oferować. Google najprawdopodobniej udostępniło niektórym SDk tej wersji. Odsłona najnowszej wersji ma dla nas takie słodkości jak:
  • multitouch (obsługa ekranu dwoma palcami jednocześnie),
  • obsługa gestów (np. w książce adresowej rysując literę K na ekranie wyświetlają się wszystkie wpisy rozpoczynające się na nią),
  • CDMA,
  • zintegrowaną wyszukiwarkę (przeszukuje jednocześnie Internet i pamięć telefonu),
  • wsparcie VPN,
  • automatyczne backupy,
  • nowy program do obsługi aparatu,
  • mnóstwo poprawek przyspieszających działanie telefonu.

Po pierwsze multitouch. Jedna z tych rzeczy, której zdecydowanie brakowało Androidowi, a nie było jego udziałem, bo rzekomo Android nie chciał wejść na ścieżkę wojenną z Apple. No cóż…

Mnóstwo poprawek przyspieszających działanie telefonu? Szybciej znaczy lepiej:)…. jesteśmy zdecydowanie za, prawda? Dodatkowo, co potwierdza powyższe, Weather Channel miał okazję popróbować Android SDK 2.0 i skomentować jak płynnie działa Android Donut. Czy to się potwierdzi? Miejmy nadzieję, że tak.

Jedną z rzeczy, której nam brakuje wśród powyższych faktów jest wsparcie bluetooth. Oczywiście A2DP było dobre, ale czas szybko biegnie. I podczas gdy bluetooth jest bez dwóch zdań jednym z najlepszych protokołów do wszystkiego, chcielibyśmy jeszcze widzieć w w/w słodkiej liście tę właśnie funkcjonalność. Jednakże jest zbyt wcześnie, a Donut jest zbyt „młody”.

Filmik: Google I/O 2009 Keynote

Nie mamy jeszcze informacji o przewidywanym terminie dostępu do tych „słodkości”, ale prace na udoskonaleniami wciąż trwają.
Cyanogen z XDA pochwalił się na Twitterze, że udało się zainstalować Androida 2.0 na HTC Dream (G1), oby tak dalej.

Gdy tylko pojawią się nowe informacje na ten temat, napewno znajdziecie je w naszym serwisie android.com.pl
Tymczasem zerknijcie na pierwsze screenshoty i filmik pokazujący Donuta w akcji (cierpliwość popłaca;)…).

Skomentuj na Największym Polskim Android Forum

donut-screenshot2donut-screenshot3donut-screenshot4donut-screenshot5donut-screenshot6donut-screenshot7

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

andro