Huawei jako wykonawca b-brand

Oświadczenie Huaweia w sprawie koronawirusa w Polsce

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Huawei jest jednym z tych producentów, którzy najmnocniej oberwali na skutek epidemii koronawirusa. W końcu to właśnie w Chinach rozpoczęła się ta epidemia. Dlatego też firma ta może się pochwalić dość sporym doświadczeniem jeśli chodzi o ograniczanie rozprzestrzeniania się choroby. Warto więc zobaczyć co dokładnie ma w tej sprawie do powiedzenia.

Huawei o koronawirusie w Polsce

Huawei o koronawirusie w Polsce

Huawei właśnie wydał oświadczenie na temat epidemii koronawirusa w Polsce. Producent bardzo dokładnie opisuje wszystkie działania, jakie zamierza podjąć w związku z epidemią na terenie naszego kraju:

Ze względu na bardzo dynamiczną sytuację na bieżąco analizujemy skutki pojawienia się w Polsce koronawirusa SARS-CoV-2 i ich wpływ na sytuację biznesową oraz otoczenie rynkowe. Podejmujemy też wszelkie możliwe kroki mające na celu minimalizację tych skutków.

Aktywnie działamy w trosce o naszych pracowników. Realizowane inicjatywy na poziomie globalnym i lokalnym koncentrują się na zarządzaniu ryzykiem wywołanym przez SARS-CoV-2. Na ten moment wszystkie biura Huawei poza Chinami funkcjonują bez większych zmian. W centrali firmy powołany został specjalny zespół monitorujący potencjalne zagrożenie i koordynujący działania prewencyjne na skale globalną. W Polsce działania prewencyjne podjęliśmy po konsultacji z Sanepidem i ekspertem do spraw BHP już w momencie, gdy epidemia została ogłoszona w Chinach.

Wprowadzone od w stycznia przez Huawei środki prewencyjne pozwoliły na zminimalizowanie ryzyka przenoszenia się koronawirusa SARS-CoV-2 wśród naszych pracowników, a tym samym zapewniły ciągłość w pracy warszawskiego oddziału firmy. W perspektywie trzech do sześciu miesięcy sytuacja nie będzie miała większego wpływu ani na nasz globalny, ani lokalny łańcuch dostaw.

Zobacz też: Przeciwnicy 5G wykorzystują koronawirusa do straszenia przed siecią komórkową

Przeciwdziałanie

Jak więc możemy przeczytać, Huawei Polska pracuje normalnie. Przejdźmy jednak do dalszej części komunikatu, gdzie wymienione są dokładne środki zaradcze:

Procedury obejmują między innymi odwołanie wszystkich podróży służbowych, które nie są absolutnie niezbędne. Wprowadziliśmy całkowity zakaz wyjazdów i przyjazdów z krajów podwyższonego ryzyka. Dodatkowo, poddawani profilaktycznej kwarantannie w miejscach zamieszkania są pracownicy, którzy niedawno odwiedzili grupę krajów podwyższonego ryzyka, która jest na bieżąco aktualizowana. Nie przyjmujemy również delegacji z tych krajów. Na bieżąco – 2 razy dziennie – mierzymy temperaturę naszych pracowników, a jeśli ta przekroczy próg 37,3°C, obowiązkowo w ramach prewencji przechodzą oni w tryb pracy zdalnej, podobnie jak w przypadku wystąpienia dowolnej infekcji u ich rodzin, czy najbliższych. Możliwość pracy z domu przysługuje wszystkim naszym pracownikom, których tryb pracy na to pozwala, a aby zminimalizować ryzyko zarażenia, dla pozostałych zorganizowane zostały dodatkowe środki transportu, pozwalające uniknąć transportu publicznego. Nieliczni pracownicy, którzy przychodzą do biura w większości chodzą w maskach.

Zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych wprowadziliśmy także rozwiązania zwiększające poziom higieny w miejscu pracy. Są to między innymi dodatkowe środki dezynfekujące dostępne dla pracowników w biurach czy maski ochronne, których używanie jest nieobowiązkowe. Regularnie przypominamy też o obowiązujących procedurach oraz dbaniu zarówno o bezpieczeństwo własne, jak i koleżanek i kolegów.

Do tych wszystkich rozwiązań dokładamy także użytkowanie naszych własnych narzędzi, które pozwalają na zdalne przeprowadzanie telekonferencji, wideokonferencji oraz współdzielenie dokumentów.

Ważne jest żebyśmy w tych trudnych momentach wszyscy zadbali o swoje zdrowie i do minimum ograniczyli wszystkie kontakty międzyludzkie.

Podejście Huaweia zdaje się jak najbardziej słuszne. Firma podchodzi do sprawy niezwykle poważnie, stale monitorując stan zdrowia personelu. Jednocześnie nie wpada w panikę i kontynuuje swoją pracę. To bardzo ważne jeśli weźmiemy pod uwagę obecną sytuację. Nie wiadomo jak długo potrwa ten kryzys. Natomiast firma, która nie zarabia, może mieć problemy z wypłacaniem wynagrodzeń swoim pracownikom.

Źródło: Huawei

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy