AnTuTu to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych programów, którego zadaniem jest mierzyć wydajność między innymi urządzeń mobilnych. Ma wielu fanów, jak i przeciwników. Producenci niejednokrotnie pokazywali, że można sztucznie podbić wyniki. Ten powód stanowi jeden z wielu czynników, które wpływają na to, że na cyferki nie można patrzeć w sposób pewny i jednoznaczny. Jednak Google najprawdopodobniej miało inny powód, gdy postanowiło usunąć AnTuTu, AnTuTu 3DBench i AITuTu ze Sklepu Play.

AnTuTu znika ze Sklepu Play – Google odkryło powiązanie z Cheetah Mobile?

antutu sklep play usuniete

Amerykanie nie ujawnili jeszcze, dlaczego programy AnTuTu zniknęło ze Sklepu Play, ale niewątpliwie prędzej, czy później odpowiednia informacja trafi do Sieci. Niemniej jest to najprawdopodobniej kontynuacja procesu usuwania wszystkiego, co związane z Cheetah Mobile. Chińczycy zostali przyłapani na nieuczciwych praktykach, nieszanowaniu danych użytkowników, więc Google postanowiło powiedzieć dość i pozbyć się wszystkich aplikacji związanych z tą firmą. Programy AnTuTu były publikowane w ramach studia… AnTuTu. Jednak szybkie dochodzenie ujawniło, że program mierzący wydajność jest ściśle powiązany z Cheetah Mobile. Świadczą o tym takie szczegóły, jak chociażby ukryte w aplikacjach linki do stron Cheetah, a nawet sam zarząd AnTuTu.

Zobacz też: Zamelduj się online – kolejna formalność, którą załatwisz w Sieci.

Naturalnie wspomniane odkrycia nie mają jednoznacznego przełożenia na to, czy Google faktycznie z tego powodu usunęło trzy programy ze Sklepu Play. Zainteresowani AnTuTu nadal mogą pobierać z ich strony. Zniknięcie z oficjalnego marketu Androida siłą rzeczy zostało zauważone przez autorów, gdyż teraz możemy bezpośrednio ściągnąć sam instalator. Tymczasem nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na oficjalne oświadczenia obu stron konfliktu.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.