ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

AMD potwierdza mocne podzespoły PS5

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Na pierwsze oficjalne informacje na temat nowej konsoli Sony musimy niestety jeszcze czekać. Niemniej jednak na temat możliwości PS5 wypowiedziało się AMD. Podczas AMD Financial Analyst Day firma potwierdziła, że PlayStation 5 posiadać będzie kartę graficzną bazującą na architekturze RDNA 2.

Poznaliśmy niektóre podzespoły PS5 – będzie równie wydajne co Xbox Series X?

podzespoły PS5

Wcześniejsze plotki donosiły, że Sony zdecydowało się na wykorzystanie starszej technologii. Wszystkiemu jednak zaprzeczają słowa Davida Wanga, który stwierdził, że architektura RDNA 2 będzie dostępna na konsolach next-genowych. Dzięki niej możliwe będzie uproszczenie tworzenia treści. Ma to przyspieszyć znacząco prace nad tworzenie gier, bowiem deweloperzy nie będą musieli tracić tak dużo czasu na konwersję tytułu na inną platformę. Jedną z kluczowych cech architektury ma być również sprzętowa obsługa ray-tracingu. AMD potwierdziło również przygotowanie nowego API we współpracy z Microsoftem. Technologia ta ma w przyszłości pomóc twórcom w implementacji i pełnym wykorzystaniu ray-tracingu. Więcej szczegółów na ten temat padnie z pewnością w trakcie AMD Financial Day. Chociaż nie wiemy zbyt dużo na temat specyfikacji i podzespołów PS5, to wydaje się, że Sony chce zachęcić graczy do kupna nowej konsoli. Świadczą o tym patenty na bezprzewodowe ładowanie gamepada czy też sprawdzanie tętna podczas gry. Czy jednak okażą się one prawdziwe, dowiemy się w trakcie premiery urządzenia.

Zobacz też: Xbox Series S już wkrótce może zostać zaprezentowany

Nie są to jedyne informacje na nowej generacji PlayStation. Umieszczony na stronie Gamestop wpis opisuje niektóre podzespoły PS5. Informacja została już usunięta, jednak jak wiadomo, w sieci nic nie ginie. Sklep potwierdził takie informacje jak wsparcie dla ekranów 8K czy też wykorzystanie dysku SSD. Dowiedzieliśmy się również, że PS5 będzie posiadać usługę wstecznej kompatybilności. Pojawiły się również wcześniejsze informacje, jak na przykład wykorzystanie ośmiordzeniowego CPU od AMD. Należy się jednak przygotować, że cena PS5 będzie wyższa aniżeli PlayStation 4 w dniu premiery. Ma na to wpływ zwiększony koszt produkcji next-genowej konsoli, o czym mogliście przeczytać na naszych łamach.

Źródło: Wccftech

Sprawdź najnowsze wpisy