ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xbox Series S już wkrótce może zostać zaprezentowany

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Od czas oficjalnej prezentacji Xbox Series X pojawiają się plotki na temat słabszej wersji next-genowej konsoli. Xbox Series S, bo tak ma się nazywać drugi wariant, będzie oferować wydajność wyższą niż Xbox One X w przystępnej cenie. Kiedy jednak sprzęt zostanie zaprezentowany?

Xbox Lockhart zaprezentowany już w najbliższym czasie?

xbox series s

Prezentacja Xbox Series S ma się odbyć już niedługo. Przynajmniej tak twierdzi jeden z użytkowników Twittera – Dealer Gaming. Według jego wpisu Xbox Lockhart ma oferować zadowalającą wydajność w niskiej cenie. Jeśli podana informacja okaże się prawdziwa, to słabszy wariant nowej konsoli Microsoftu zaoferuje 4 teraflopy mocy obliczeniowej. Jednak zastosowane przy konstrukcji sprzętu technologie pozwolą na osiągnięcie większej mocy niż Xbox One X. Może to dziwić, ponieważ mocniejsza wersja konsoli obecnej generacji posiada moc na poziomie 6 teraflopów. Być może jednak informacja ta pokryje się z wcześniejszymi plotkami, które przedstawiały wykorzystane w Series S APU od AMD. Warto pamiętać, że obecnie teraflopy powoli przestają być wyznacznikiem mocy sprzętu. Już jakiś czas temu portal Windows Central informował o niestandardowych technologiach, które zostaną wdrożone przez Microsoft w nowych konsolach. Mowa tutaj między innymi o osobnym układzie do obsługi ray tracingu.

Zobacz też: Mortal Kombat 11 – darmowy weekend na PS4 oraz Xbox One

Najciekawiej jednak w całym tym przecieku wygląda cena urządzenia. Według niego Xbox Series S ma zostać wycenione na 300 dolarów amerykańskich, co w przeliczeniu daje około 1200 złotych. Oczywiście nie należy się spodziewać, że konsola pojawi się w polskich sklepach w takiej cenie. Należy pamiętać o dodatkowych opłatach takich jak podatek, cło czy marża. Czy jednak gdyby słabszy wariant konsoli kosztował około 1600-1700 złotych, to okaże się on sukcesem? Wszak coraz częściej w sklepach pojawiają się promocje na Xbox One X, które jest najbardziej wydajną konsolą obecnej generacji. Oczywiście powyższe informacje trzeba nadal traktować jako plotkę, która może się nie okazać prawdziwa. Więcej na temat urządzenia dowiemy się w chwili jej oficjalnej prezentacji przez Microsoft.

Źródło: Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy