Huawei Nova 7i trafił na sklepowe półki w Malezji kilka tygodni temu. Choć można go nazwać pierwszym smartfonem z rodziny Nova 7, w rzeczywistości jest to tylko Nova 6E pod nową nazwą. Kilka dni temu informowałem Was o tym, że prawdziwy Huawei Nova 7 zostanie zaprezentowany w podobnym okresie, co seria Huawei P40. Czyli w kwietniu. Dzisiejszy wyciek ujawnił, że zaprezentowany zostanie nie jeden, a trzy smartfony z tej serii.

Seria Huawei Nova 7

Seria Huawei Nova 7

Źródłem informacji jest nieoceniony Digital Chat Station. Jego post na portalu Weibo zdradza nazwy trzech telefonów, które składają się na serię Nova 7. Zgodnie z wpisem, będą to Nova 7 5G, Nova 7 SE 5G i Nova 7 Pro 5G. Post wspomina, że zastosowany zostanie układ Kirin 990 5G, natomiast na froncie zobaczymy wyświetlacz OLED z wbudowanym skanerem odcisków palców. Oczywiście nie wiadomo, czy powyższa konfiguracja odnosi się do każdego z tych smartfonów. Śmiało jednak można założyć, że Nova 7 i Nova 7 Pro będą korzystały z właśnie tego procesora. Nie zapominajmy, że Nova 6 SE jest smartfonem średniej klasy z układem Kirin 810. Z drugiej zaś strony producent na chwilę obecną nie dysponuje żadnym procesorem w tym segmencie z obsługą sieci 5G.

Zobacz też: CEO Apple: koronawirus jest pod kontrolą, nasi dostawcy wracają do pracy

Możliwe jednak, że sięgnie po rozwiązania konkurencji. W końcu MediaTek ma w swojej ofercie procesory ze średniej półki z obsługą sieci piątej generacji. Możliwe też, że będzie to średniak z flagowym procesorem. Nie należy także wykluczać pojawienia się zupełnie nowego układu chińskiego giganta. W końcu Kirin 810 zadebiutował wraz z serią Nova 5. Sytuacja może się więc powtórzyć. Nie wiadomo, ilu członków ostatecznie będzie sobie liczyła ta rodzina smartfów. W zeszłym roku Huawei udowodnił, że potrafi zaoferować naprawdę wiele urządzeń w ramach tej jednej linii. 

Źródło: Gizmochina