Huawei nova 7i trafi do sklepów w Malezji i może to dobrze, że na razie nie zapowiedziano jego debiutu gdziekolwiek indziej. Tak naprawdę to Huawei przygotował odgrzewanego kotleta, który nie różni się od modelu zaprezentowanego przez producenta niecałe trzy miesiące wcześniej. No, chyba że weźmie się pod uwagę samą nazwę.

Huawei nova 7i
Fot. Huawei nova 7i

Wiadomo, że na różnych rynkach niektóre sprzęty pojawiają się pod nowymi nazwami. Robi tak m.in. Xiaomi, ale i Huawei jest znany z takich praktyk. W tym wypadku mówimy o sprzęcie, który został zaprezentowany pod koniec ubiegłego roku i nazywał się Huawei nova 6 SE. Premiera pod nową nazwą jest więc zabiegiem stricte marketingowym.

Huawei nova 7i oficjalnie

Sam wygląd urządzenia pozostał bez zmian. Dalej na froncie widzimy „dziurę” w wyświetlaczu. To coś, do czego trzeba się już przyzwyczaić, choć nie każdemu takie rozwiązanie się podoba. Na pleckach możemy zobaczyć za to cztery obiektywy, które ułożono w kwadratowym module. Sam jego wygląd może się nie podobać, ale to oczywiście kwestia gustu. Podobne rozwiązania nie są nowością u producenta, więc ten wyraźnie stwierdził, że nie ma potrzeby się wysilać przy okazji premiery tego sprzętu.

Huawei nova 7i nie wnosi nic nowego na rynek smartfonów, ale przecież nie każdy telefon ma takie zadanie. Szkoda jednak, że Huawei nie zdecydowało się jakkolwiek wyróżnić tego sprzętu, a po prostu inaczej go nazwało. Urządzenie dostępne jest już w Malezji i kosztuje w przeliczeniu na naszą walutę około 1050 złotych.

Zobacz też: Xiaomi Mi 10 oficjalnie zaprezentowane

Specyfikacja Huawei nova 7i

  • Wyświetlacz: 6.4 cala, rozdzielczość Full HD+ (1080×2310 pikseli)
  • Procesor: Kirin 810
  • RAM: 8  GB
  • Pamięć Flash: 128  GB
  • Kamera przód: 16 Mpix z przysłoną F2.0
  • Kamery tył: 48 Mpix z przysłoną F1.8 i PDAF; 8 Mpix do szerokiego kąta z przysłoną F2.4, 2 Mpix do makro (F2.4); 2 Mpix do głębi ostrości (F2.4)
  • Akumulator:  4200 mAh (szybkie ładowanie do 40W)
  • System: EMUI 10

Źródło: Huawei / GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.