Microsoft potwierdził wczoraj, że ze względu na obawy związane z koronawirusem nie weźmie osobiście udziału w tegorocznej konferencji producentów gier. Na swoim blogu Game Stack Blog, firma potwierdziła, że zdecydowała się nie uczestniczyć w GDC 2020 po dokładnym zapoznaniu się z wytycznymi światowych organów ds. zdrowia i z dużą dozą ostrożności. Biorąc pod uwagę obecną sytuację, taka decyzja jest jak najbardziej zrozumiała.

Microsoft na GDC 2020

Microsoft na GDC 2020

Nie oznacza to jednak, że gigant będzie nieobecny na GDC 2020. Wszystko dzięki nowoczesnej technologii. Okazuje się bowiem, że większość zaplanowanych paneli nadal będzie odbywać się w formie transmisji na żywo. W tym także te, które skupiają się na konsolach Xbox serii X i ProjectX Cloud. Dodatkowo transmisje te będą także dostępne na stronie internetowej Game Stack od 16 do 18 marca. Microsoftowi w takim wypadku udało się zjeść ciastko i mieć ciastko. Gigant unika zagrożenia związanego z epidemią, a jednocześnie nie opuszcza konferencji. Mam nadzieję, że inne firmy technologiczne, zamiast się w pełni wycofywać, także wezmą z niego przykład.

Zobacz też: Targi Elektrotechnika 2020 – co działo się w warszawskim EXPO?

Microsoft pochwalił się także tym, czego można oczekiwać z jego strony podczas wydarzenia:

  • Dołącz do nas, aby dowiedzieć się o najnowszych technologiach tworzenia gier w chmurze, dzięki naszym dyskusjom technicznym i demom deweloperskim.
  • Weź udział w dyskusjach panelowych z liderami branży na temat ewolucji rozwoju gier, celowo integracyjnego projektowania gier, rosnącej roli usług online, sprzętu nowej generacji i przyszłości streaming gier.
  • Zajrzyj za kulisy dyskusji nad projektami i decyzjami podejmowanymi przez twórców Minecraft and Gears of War i dowiedz się od zespołów Xbox Game Studios Double Fine, inXile, Compulsion, Rare, Obsidian i Undead Labs.

Rosnące zaniepokojenie sytuacją koronawirusa ma znaczny wpływ na GDC 2020. Sony i Oculus ogłosiły w zeszłym tygodniu, że nie wezmą udziału w tegorocznej edycji wydarzenia. Studio Kojima Production także odwołało swój udział. 

Źródło: wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.