ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
GDC 2020 online

Duża impreza poświęcona grom zagrożona przez koronawirusa

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Koronawirus był przyczyną odwołania targów MWC 2020. Okazuje się jednak, że może to nie być ostatnia impreza odwołana przez epidemię. Konferencja Game Developers Conference, która odbędzie się w San Francisco w Kalifornii w przyszłym miesiącu, ciągle traci uczestników. Wcześniej wycofały się Sony oraz Facebook. Teraz natomiast zrezygnowały EA i Hideo Kojima Productions. Jak tak dalej pójdzie, to GDC 2020 czeka podobny los, jak MWC.

Targi GDC 2020 zagrożone przez koronawirusa

Targi GDC Koronawirus

Zacznijmy jednak od początku. W zeszłym tygodniu Sony i Facebook odwołały swoją obecność na GDC 2020. Serwis społecznościowy oświadczył, że nie pojawi się na imprezie. Zalecił także wszystkim swoim pracownikom unikać tego wydarzenia. Natomiast Sony w swoim oświadczeniu stwierdziło, że uczestnictwo w konferencji nie jest najlepszym pomysłem w obecnej sytuacji. Do tych firm dołączyło Electronic Arts, które wydało następujący komunikat:

Po uważnym śledzeniu globalnej sytuacji z koronawirusem i niedawnej eskalacji przypadków w nowych regionach zdecydowaliśmy się podjąć dodatkowe kroki w celu ochrony dobrego samopoczucia naszych pracowników, w tym ograniczenie wszystkich nieistotnych podróży. W związku z tym odwołujemy również nasz oficjalny udział w GDC i ograniczamy udział w innych wydarzeniach. W dalszym ciągu monitorujemy sytuację i dostosujemy wytyczne dla naszych pracowników, gdy uznamy to za stosowne.

Zobacz też: Areszt i sprawy w sądzie za udostępnianie TV w internecie. Koniec piractwa?

Studio Hideo Kojimy także zrezygnowało z udziału. Twórca Metal Gear Solid miał wygłosić przemówienie na temat Death Stranding, ale odwołał wystąpienie:

Kojima Productions podjęła trudną decyzję o odwołaniu naszego udziału w Konferencji Twórców Gier 2020 ze względu na rosnące obawy związane z nowym koronawirusem. Mimo dużego oczekiwania, niestety rezygnacja ta obejmuje również sesję Hideo Kojimy w 19. i Erica Johnsona w 16. sesji.

Organizacja stojąca za GDC stwierdziła, że ścisła kwarantanna Stanów Zjednoczonych wokół koronawirusa i wzmocnione działania na miejscu zapewniłyby bezpieczne i udane wydarzenie. Dodano, że Departament Zdrowia zarówno dla Kalifornii, jak i San Francisco popiera zwoływanie imprez publicznych. Z drugiej strony warto pamiętać, że do tej pory w USA odnotowano 53 potwierdzone przypadki nowego koronawirusa, z czego 15 w Kalifornii.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy