ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
elektrotechnika 2020

Targi Elektrotechnika 2020 – co działo się w warszawskim EXPO?

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Artykuły

Trzy tygodnie temu w Warszawie miały miejsce targi Elektrotechnika 2020, jednak organizator dopiero teraz podzielił się informacją o przebiegu wydarzenia. Targi trwały przez 3 dni i odwiedziło je prawie 7 tysięcy osób. Były liczne stoiska firmowe, szkolenia dla specjalistów, przyznane zostały specjalne wyróżnienia.

Czego dotyczyły targi Elektrotechnika 2020?

Zarys tematyki imprezy można mieć w głowie już po ujrzeniu nazwy, która jest jednak dosyć ogólna. Doprecyzujmy zatem. Podczas wydarzenia były prezentowane innowacje z takich obszarów, jak elektrotechnika, elektryka, telekomunikacja czy automatyka. Przestrzeń targowa została podzielona przez organizatorów na 4 strefy: elektromobilności, OZE, Automatyki budowlanej oraz oświetlenia terenów publicznych.

elektrotechnika 2020

Odwiedzający targi mogli przemieszczać się pomiędzy stoiskami firm i zapoznać się z oferowanymi przez nie urządzeniami z zakresu elektrotechniki. Z kolei na grupę ponad 1300 specjalistów (inżynierów, deweloperów i nie tylko) czekały specjalistyczne szkolenia.

Odnawialne źródła energii – ważny temat poruszony na targach

OZE to temat, co do którego Polacy (i nie tylko) mają duże oczekiwania. W ostatnim czasie nasilają się informacje o katastrofalnym stanie naszego środowiska naturalnego. Płonąca Australia, której symbolem stały się umierające misie Koala czy topniejące lodowce, w wyniku czego niemalże z dnia na dzień zniknęła jedna z największych kolonii pingwinów cesarskich – to tylko niektóre ze zdarzeń, które pokazały, że negatywne zmiany klimatyczne są faktem i powinniśmy starać się je powstrzymać.

elektrotehnika 2020

Jednym z powodów zanieczyszczania środowiska i negatywnych skutków klimatycznych są tradycyjne sposoby pozyskiwania energii, np. służącej do ogrzewania domów. Jaką alternatywę pokazali wystawcy na targach Elektrotechnika 2020? Firmy prezentowały pompy ciepła, systemy i urządzenia do rozprowadzania energii, zabezpieczenia instalacji OZE, systemy zarządzania i magazynowania energii, a także oprogramowanie do projektowania instalacji. W tym samym czasie dla projektantów i inwestorów odbywały się szkolenia poświęcone istocie OZE. Miejmy nadzieję, że zarówno odwiedzający targi goście, jak i szkolący się specjaliści, poszerzyli swoją wiedzę.

Elektromobilność – kolejne zagadnienie obecne na targach

Z elektromobilnością mamy w Polsce pewien zgrzyt – dużo się o niej mówi, ale w praktyce nie jest zbyt wesoło. Premier mówił swego czasu o milionie aut elektrycznych na drogach. Jak jest, wszyscy wiemy. Tego typu pojazdy kupowane na własność to rzadkość, a jedna ze znanych wypożyczalni elektrycznych samochodów wkrótce przestanie je udostępniać.

elektrotechnika 2020

Na targach Elektrotechnika 2020 specjaliści dyskutowali o stacjach ładowania zintegrowanych z oprawami oświetleniowymi, samochodach elektrycznych czy budynkach mieszkalnych wyposażonych w ładowarki. Rozmawianie i planowanie na pewno nie zaszkodzi, ale zobaczymy, czy coś zmieni się w praktyce.

Automatyka budynkowa oraz warsztaty dla architektów

Organizator poinformował, że strefa związana z automatyką budynkową cieszyła się dużym zainteresowaniem. Odwiedzający mogli zobaczyć inteligentne systemy i rozwiązania do obiektów przemysłowych, biur, hoteli, restauracji, a także mieszkań i domów. W ramach tej strefy odbywały się szkolenia BIM dla architektów.

elektrotehnika 2020

Jeszcze niedawno stosowanie systemów automatyki budynkowej oraz nowoczesnej technologii tak, by usprawniała działanie instalacji znajdujących się w budynkach nie było aż tak popularne na polskim rynku. Od pewnego czasu można jednak zaobserwować rosnące zainteresowanie stosowaniem wszelkiego rodzaju „smart” rozwiązań, przede wszystkim dlatego, że przyczyniają się one do optymalizacji kosztów związanych z utrzymaniem budynków – skomentował Marek Orłowski, organizator Targów Elektrotechnika, prezes Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego. Zdaniem drugiego z organizatorów targów, Jerzego Orłowskiego, frekwencja w strefie pokazała, że temat efektywności energetycznej interesuje uczestników wydarzenia.

Czytaj także: Uber szkodzi środowisku według raportu, który nic nie zmieni

Targi Elektrotechnika 2020 – te wydarzenia to już tradycja

To były 18. międzynarodowe targi Elektrotechniki. Pokazuje to, że temat ten cały czas jest interesujący dla pewnej grupy ludzi. Jeśli idzie za tym poszerzanie swojej wiedzy, szukanie sposobów na wykorzystanie postępu technologicznego czy, chociażby troska o środowisko, to jest to jak najbardziej pozytywne zjawisko.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy